Masumlar Apartmanı Hangi Kitaptan Uyarlandı? Gerçek Kişiler Kim? Hikayesi Nedir?

Masumlar Apartmanı Hangi Kitaptan Uyarlandı? Gerçek Kişiler Kim? Hikayesi Nedir? 15 Eylül’de izleyicisiyle buluşan, yürek burkan hikayesiyle seyircilerin beğenisini toplamaya devam eden Masumlar Apartmanı dizisi her hafta yeni bölümleriyle izleyenlerini şaşırtmayı başarıyor. Yayınlandığı ilk günden beri reyting sıralamasında yerini koruyan dizinin başrollerini ise Birkan Sokullu, Ezgi Mola, Farah Zeynep Abdullah ve Merve Dizdar paylaşıyor. Peki Masumlar Apartmanı Gerçek Hikayesi Nedir? Hangi kitaptan uyarlanmıştır? Kitabın sonu nasıl bitiyor ? gibi soruların cevaplarını diziyi daha iyi anlayabilmek ve özümsemek adına sizler için hazırladık…

MASUMLAR APARTMANI GERÇEK HİKAYESİ NEDİR? UYARLANAN KİTABIN SONU NASIL BİTMEKTEDİR?

TRT 1 ekranlarında her hafta yeni bölümü heyecanla beklenen Masumlar Apartmanı dizisinin hikayesi gerçek olmakla birlikte Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi kitabındaki ”Çöp Apartmanı” hikayesinden uyarlanmıştır. Dizide izlediğimiz olaylar gerçek olmakla birlikte, izleyenlerin yüreğini burkmaktadır. Çünkü karakterlere baktığımız zaman aslında bir ailenin hastalıklı ruhlarını görmekteyiz. Yaşadıkları travmalar, gelecek kaygıları, temizlik hastası olmaları, Han’ın dizpozofobi hastalığının olması gibi durumlar işleri çıkmaza sokuyor. TRT 1 ekranlarında gördüğümüz tüm sahneler Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyon adlı psikiyatri merkezine gelen danışanlarının hikayesinden oluşmakta.

Dr.Gülseren Budayıcıoğlu’nun sosyal medya üzerinden Madalyonun içi kitabı hakkında yaptığı yorum ise şu şekilde;

Kitap yazmaya hazırlanırken nereden başlasam acaba diye çok düşündüm çünkü yazacak öyle çok şey vardı ki…

İlk kitabım olan MADALYONUN İÇİ’nde tam on yedi hastamın bana neden geldiklerinden başlayarak neler yaşadıklarını tek tek anlattım. On sekizinci de bendim. Bu kitaptaki insanları okuyucular çok sevdi. Hele ÇÖP APARTMAN’a bayıldılar. O hikayedeki üç kız kardeş, eve alınan hiçbir şeyi atamıyordu. Kendilerine ait koca bir apartmanda oturuyorlardı ve çöpler sığmadığından diğer dairelerdeki kiracıları çıkartmışlar ve hepsini ağzı kırmızı kurdelelerle bağlı çöp torbalarıyla doldurmuşlardı.

Çok dokunaklı bir hikayeydi. Hele Safiye öyle güzeldi ki…

Masumlar Apartmanı dizisi bir yandan izlenirken, bir yandan da Madalyonun İçi kitabı birçok kişi tarafından araştırılmakta. Diziye naif bir şekilde sızdırılan konu, öyle güzel işleniyor ki izleyenlerin kendini kaptırmaması mümkün değil. Masumlar Apartmanı dizisinin içeriği bir iyileşme hikayesi olarak devam edecek demek Madalyonun İçi kitabının sonuyla uyum sağlamaktadır.

Masumlar Apartmanı dizisi yeni bölümü ile her Salı akşamı TRT 1 ekranlarında! Kaçırmayın!

Yayım tarihi
Televizyon olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.