Öğretmen dizisi final mi yapacak mı? Öğretmen Hangi Diziden Uyarlama?

Öğretmen dizisi final mi yapacak mı? Öğretmen Hangi Diziden Uyarlama? Geçtiğimiz sezona damga vuran Fox Tv kanalında yayınlanan Bay Yanlış, Savaşçı gibi diziler yayından kaldırıldı. Son olarak pazar günleri ekrana gelmeye başlayan İlker Kaleli’nin başrolde olduğu Öğretmen dizisinin final yapacağı iddia edildi. Peki Öğretmen dizisi bitiyor mu? Öğretmen final mi yapacak? gibi aramaların yoğunlaşmasıyla birlikte hazırlamış olduğumuz Öğretmen dizisiyle ilgili haberi okuyabilirsiniz.

Öğretmen Dizisi Uyarlama Mı?

Yayın hayatına başlaya Öğretmen dizisi, 2019 yılında yayınlanan bir diziden uyarlama. Japon yapımı isimli diziden uyarlanan Öğretmen dizisi konusu itibariyle ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hiragi’s Homeroom yayınlandığı dönem çok ses getirmişti.

Öğretmen dizisi bitiyor mu? Öğretmen Final mi yapacak?

İlker Kaleli, Ceren Monay ve Afra Saraçoğlu gibi oyuncuların yer aldığı Mr. Hiiragi’s Homeroom isimli yabancı dizi olan Japon dizisinden uyarlama Öğretmen dizisi 8 Kasım 2020 Pazar günü ekrana gelecek olan 9. final bölümüyle ekrana veda ederek bitiyor. İlk yayınlanan 4 bölümüyle oldukça ses getiren Fox Tv dizisi Öğretmen 9. bölümde final yapma kararı aldı.

Geçtiğimiz sezona müthiş bir giriş yapan yabancı diziden uyarlama Öğretmen dizisi bu sezon pazar günleri Savaşçı dizisinin yerine yayınlanmaya başlamıştı. Öğretmen dizisi yayınlanan son 2 bölümde almış olduğu kötü reyting sonuçları sebebiyle yayından kaldırılıyor.

Orijinali Mr. Hiiragi’s Homeroom dizisi 10. bölüm olmasına rağmen MED yapım tarafından daha önce yapılan açıklamaya göre Öğretmen dizisi 36 bölüm ekrana gelerek 2021 yılının Mayıs ayında ekrana veda etmesi planlanıyordu fakat işler istenildiği gibi gitmedi ve iddialı dizileri ard arda final yapan FOX’tan üzen bir haber daha geldi. Öğretmen dizisi reytinlerde çakıldı erken final yapıyor.

Öğretmen Dizisi Oyuncuları Kimler?

Dizinin kadrosunda İlker Kaleli’nin yanı sıra; Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu, Serkan Keskin ve Şerif Erol’un başrollerinde yer aldığı Öğretmen dizisinin oyuncu kadrosunda, Seyit Nizam Yılmaz, Ramazan Mert Demir, Ömer Furkan Eroğlan, Efekan Can, Ezgi Gör, Elif Ceren Balıkçı, Can Bartu Aslan, Beran Soysal, Hakan Dinçkol, Hasan Şahintürk, İsmail Karagöz, Bensu Uğur, Özgür Civelek, Cansın Şenel, Göksü Melek Ulucan, Deniz Özgür, Burak Can Aras, Doğa Özüm ve Metehan Parıltı gibi başarılı isimler yer alıyor.

 

Öğretmen Dizisi Konusu Ne?

 

Öğretmen dizisinin başkahramanı öğretmen olan Akif Erdem… Dizide de öğretmenin yaşantısı konu ediniyor. Akif Erdem, öğrencilerine hayat dersi vermek isteyen bir öğretmendir. Ancak Akif Öğretmen öğrencilere bir şeyler öğretmek isterken herkesin alışık olduğu yollardan değil çok farklı metodlarla ders vermektedir.

Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfı öğrencilerini rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından ayırır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Önek’in ölümüne aranızdan kim sebep oldu?”

Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır: doğruyu söylemek!

Çocuklara ve hatta tüm ülkeye “iyi insan” olmanın önemini anlatan, empati kurmayı ve düşünmeyi öğreten Akif Öğretmen’i zamanla anlayacak ve çok sevecek olan öğrenciler; yaptıkları yanlışların farkına varıp son derslerini başarıyla tamamlayacaklardır.

Konusu ile ilk fragmandan itibaren dikkatleri üzerine çeken dizinin uzun soluklu olması bekleniyor.

Yayım tarihi
Televizyon olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.