TRT Dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 5. Bölüm Fragmanı 26 Ekim Tanıtımı

TRT Dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 5. Bölüm Fragmanı 26 Ekim Tanıtımı, TRT 1 ekranlarının yeni tarihi dizisi olan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi, yayınlanmaya başladı ilk günden (28 Eylül) izleyicisinin kalbinde taht kurdu. Hollywood filmlerini aratmayan aksiyon sahneleri, dev prodüksiyon ve Buğra Gülsoy, Ekin Koç gibi genç başarılı oyuncuların yanı sıra dizide, Mehmet Özgür, Gürkan Uygun, Bülent Alkış gibi usta oyuncular da dizide yer alıyor olması da diziye renk katıyor. Bu akşam 3. bölümü yayınlanan dizinin 19 Ekim Pazartesi akşamı 4. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? Dizinin sevenleri Uyanış: Büyük Selçuklu 19 Ekim tanıtımı 5. yeni bölüm fragmanı youtube izle araması yapıyor. TRT 1 Uyanış: Büyük Selçuklu 5. bölüm fragmanı izle youtube Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde haftaya ne olacak. İşte 26 ekim tanıtımı sizlerle.

Uyanış: Büyük Selçuklu 5. bölüm fragmanı 26 Ekim Tanıtımı

TRT 1 ekranında bu akşam Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin 4. son bölümü ekrana geldi. Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin 5. yeni bölümü 26 Ekim Pazartesi akşamı saat 20.00’da seyirci ile buluşacak;

Uyanış: Büyük Selçuklu 4. Son Bölümde Neler Oldu?

Şelemzar’a Rüstem ve Arslantaş’ı kurtarmak için gizlice giren Sencer, İlteber’in kızı Turna’ya yakalanmıştır. Sencer, önüne çıkan zorlukları atlatıp Rüstem ve Arslantaş’ı İlteber’in elinden kurtulur. Kalemi kılıca yoldaş belleyen Nizamülmülk’ün İsfahan’a getirdiği Büyük İslam Âlimi Gazali, Batınilere karşı nasıl bir faaliyete girişecektir? Casusların ardından iki kişinin peşinden yolladığı adamların öldüğünü öğrenip çılgına dönen Andreas, askerlerinin intikamını almayı deneyecek. Sultan Melikşah’a Elçin hususunda uyarmak isteyen Terken, yolda ölümcül bir kaza geçirip, hamile haliyle kanlar içinde kalmıştı. Terken ve karnındaki bebeğin durumu nedir? Sultan Melikşah Anadolu emirliği üzerine tartışırken, Melikşah’ın öfkesini üzerine çeken Elçin’in fırlattığı ok Melikşah’ı öldürecek mi?

Uyanış: Büyük Selçuklu Konusu Ne?

Anadolu’nun kapılarını Türk milletine açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın vefatının ardından tahta geçen Melikşah, yine o gün sevdiği Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder. Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.

Bebeğin doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek amacının devlete hizmet olacağı maksadıyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir