Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor ?

https://www.gundemlab.com/wp-content/uploads/2020/10/Uyanis-Buyuk-Selcuklu-Dizisi-Nerede-Cekiliyor-Sorusu-Yanit-Buldu

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor, TRT 1 ekranları aracılığı ile biz izleyicileri ile buluşan, büyük bir medeniyetin dönemini ekranlara taşıyan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi, çekildiği savaş sahneleri olsun, otağ içerisindeki yaşam olsun izleyici beğenisini yakalamış gibi görünüyor. Pandemi yasakları sonrası yayınlanmaya başlayan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Buğra Gülsoy, Ekim Koç gibi ekranların oldukça sevilen genç oyuncularına kıyasla dizide, Mehmet Özgür, Gürkan Uygun gibi usta oyuncularda dizi kadrosunda yer alıyor. Dizi hakkında en çok merak edilen unsurlardan biri olan nerede çekildiği sorusu an itibari ile yanıt bulmuş durumda. Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor Sorusu Yanıt Buldu. Gelin hep beraber dizinin çekim yerine göz atalım.

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor ?

 

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin özellikle dikkat çeken yanlarından biri olan 8 gün boyunca süren Türk televizyon tarihinin en uzun savaş sahnesi için, 100 atlı olmak üzere 400 yardımcı oyuncu tek bir sahnede yer aldı. Bir ay boyunca Hollywood filmlerinin koreografi çalışmalarını gerçekleştiren Nomad Stunts ekibi, oldukça başarılı bir iş sunmuş olduğunu dizinin aksiyon sahnelerinden anlıyoruz.

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Nerede Çekiliyor Sorusu Yanıt Buldu

Olağanüstü savaş sahneleri ile Hollywood filmlerini aratmayan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin aksiyon sahneleri İstanbul başta olmak üzere Sakarya ve Kocaeli illerimizde de çekimleri yapılıyor. Dizinin set ekibinin başlıca çekim yerine İstanbul olmak üzerine İstanbul ilimizin Beykoz ve Riva’da bulunan büyük ormanlık alanda çekimleri sürüyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi İçin Hazırlanan Dev Prodüksiyon

Dizinin aksiyon sahneleri haricinde kapalı bir plato içerisinde saray, medrese, kervansaray ve otağı gibi yapılar, özel olarak 7 bin 500 m2 olarak hazırlandı. 50 bin m2 açık bir platoda Anadolu Selçuklu Obası ve Kınık Obası, Şelemzar Şehri, İsfahan Şehri ve Bizans Kalesi kuruldu.

Yayım tarihi
Televizyon olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.