Teknoloji

Find X7 serisinin gelişmiş kamerası sızdırıldı

Oppo’nun yakında tanıtılacak olan yeni Find X7 serisinin tanıtım görseli, serinin özelliklerine dair ipuçları veriyor. Görselde belirtildiğine göre, Find X7 serisi, Sony’nin en yeni LYT-900 bir inçlik kamera sensörüne sahip olacak. Bu sensör, mevcut Sony IMX989 kamera sensörünün geliştirilmiş bir versiyonu olarak rapor ediliyor. Ayrıca, Find X7 ve Find X7 Ultra modellerinde kullanılacak özel kamera sensörleri ile ilgili sızıntılar da ortaya çıktı.

Find X7 ve X7 Ultra modellerinde bulunacak olan LYT-900 kamera sensörü, serinin en dikkat çekici özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Özellikle Find X7 Ultra modelinde, dörtlü kamera sisteminin ana kamerası olarak görev yapacak olan bu 50 megapiksellik sensör, seriye ait diğer modellerde de kullanılacak.

Find X7 Ultra’nın kamera düzeni ayrıca iki adet 50 megapiksel periskop telefoto kamera içerecek. Bu kameralar sırasıyla 3x ve 6x optik zoom özelliklerine sahip olacak. Bu kameraların IMX890 ve IMX858 sensörleri olduğu ifade ediliyor. Ultra geniş açılı çekimler için ise Find X7 Ultra, LYT-600 50 megapiksel kamera sensörü ile donatılacak.

Find X7 modeli ise OIS stabilizasyon özelliğine sahip 50 megapiksellik ana kamera, 50 megapiksellik ultra geniş açılı kamera ve 3x optik zoom özelliğine sahip 64 megapiksel periskop telefoto kamera içeren üçlü bir kamera ünitesiyle gelecek. Bu kameraların Samsung JN1 ve OmniVision OV64B sensörleri kullanılacak.

Ayrıca, Find X7 modeli Dimensity 9300 yonga seti ile güçlendirilirken, Find X7 Ultra modeli Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile çalışacak. Serinin üçüncü modeli olan Find X7 Ultra Uydu İletişim Versiyonu ise Find X7 Ultra ile aynı özelliklere sahip olacak ancak ek olarak çift yönlü uydu iletişimi özelliğini de barındıracak. Son raporlara göre Find X7 serisi, 2024 yılının Ocak ayının ikinci haftasında piyasaya sürülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu