Televizyon

Baraj dizisi Tülay karakteri gerçekte kimdir?

Fox TV’nin beğenilen dizilerinden birisi olan Baraj adlı yapımda; Tülay karakteri, Bahar ve Hakan’ın öz annesidir. Tülay karakterini canlandıracak oyuncu ise Sabriye Kara’dır. Son bölümlerinde içerik açısından büyük bir değişikliğe giden baraj dizisinde, yeni sezona yepyeni oyuncular katıldı. İçlerinde Sabriye Kara’yı da bulundurmakta olan yeni dönem oyuncuları; Taygun Sungar, Koray Şahinbaş ve Gizem Karaca şeklinde vizyonun tanınan yüzlerinden oluşmaktadır.

Baraj dizisinden Tülay

Tülay karakteri; Bahar ve Hakan’ın otoriter annesidir. Hakan’a babasından şirket kalmış; bu sebep ile Hakan’ın üstünde Tülay hanımın büyük bir emeği bulunmaktadır. Kardeşlerden diğeri Bahar ise; babasının işlerini arkasını dönmüş ve okuyarak bir avukat haline gelmiştir. Her ne kadar anası Tülay, Bahar’ın avukatlık sonucuna karşı çıksa da, Bahar asileşmiş ve istediği mesleği yapmıştır.

Tülay hanım asla Hakan ile Nehir’in dünya evine girmesini istememiştir; lakin biricik oğlu Hakan’ın eski eşi yaşamını kaybedince ona oldukca benzemekte olan Nehir ile evlenmesine karşı çıkmaz ve evlenmelerine izin verir. Tülay hanım her ne kadar Nehir’ i aileye kabul etmiş olsa da, Nehir’in akrabası olan Zerrin’i eve kabul etmek istememiş fakat gene oğlu Hakan’ı kıramamıştır. Sevilen dizinin günümüz vakit diliminde, otoriter kişiliğini Nehir ve Zerrin’in üstünde kullanmakta büyük zorluklar yaşamaktadır şundan dolayı Zerin’de Tülay’ı baskılamayı becerebilmektedir.

Sabriye Kara

Kendisi usta bir tiyatrocudur. Gözlerini 1954 senesinde Rize’de dünyaya açmıştır ve şuanda 67 yaşındadır. 13 yıl süresince Bizimkiler adlı projede yer almıştır ve yakın tarihlerde Kördüğüm adlı projede performans sergilemiştir. 2016 senesine gelindiğinde ise Minik Esnaf adlı projede boy gösteren oyuncu, bir zamanların efsanevi yapımı Beşinci Boyut şeklinde birçok Samanyolu dizilerinde de oyunculuk sergilemiştir.

Sabriye Kara’nın yaşı nedir?

Tam olarak doğum zamanı 18 Eylül 1954’ dür. Projede canlandırdığı Tülay karakteri ise 71 yaşlarında olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu