Teknoloji

Beeper Mini’nin Android için en yeni iMessage kurulumu bir Mac gerektirir

Beeper’ın mevcut yöntemi, Android’deki iMessage bağlantılarının kimliğini doğrulamak için fiziksel bir Mac bilgisayardan gönderilen kimlik bilgilerinin (“kayıt verileri”) kullanılmasını gerektiriyor. Şirketin son planları ise Mac sorumluluğunu kullanıcılara bırakıyor.

Beeper Mini, yalnızca bir telefon numarasıyla Android’de kesintisiz iMessage sohbetleri vaat ederek ve sunarak büyük bir dikkat çekti. Ancak Apple’ın yapmış olduğu bir hamle ile uygulamanın temel işlevselliği ortadan kalktı ve startup’ı 3 trilyon dolarlık bir şirketle kedi-fare oyununa soktu. Yeni geçici çözümler uygulamaya zorlandı.

Beeper, Mac’teki Beeper Cloud için yarınki güncellemenin, Beeper sunucularındaki aynı doğrulama bilgilerinden yararlanan binlerce hesap yerine bireyler için benzersiz “1:1” kayıt verileri oluşturacağını söylüyor. Şirket, yeni yaklaşımın “bağlantıyı çok güvenilir hale getirdiğini” söylüyor. Ancak, bir Mac’i Beeper Cloud’a bağladıktan sonra kayıtlı Mac’in yine de verileri “periyodik olarak yeniden oluşturması” gerekecek; dolayısıyla bu, bilgisayarla tek seferlik bir bağlantı olamayacak.

Eğer Mac’iniz yoksa ve Beeper Mini’yi kullanmak istiyorsanız şirket, bir arkadaşınızdan doğrulama için Apple bilgisayarını kullanmasını isteyebileceğinizi söylüyor. Şirket, “Testlerimizde 10-20 iMessage kullanıcısı aynı kayıt verilerini güvenle kullanabilir” dedi. Sözcü, hesabınıza bağlı bir telefon numaranız yoksa güncellemenin iMessage’da Apple ID e-postanızla sohbeti geri yükleyeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu