Gündem

Bekir Pakdemirli: “Dünyanın en büyük barajlarını, otoyollarını, köprülerini yapıyoruz”

Malatya’da gerçekleşen AK Parti İl Kongresi ve Toplu Açılış Töreninde, ulusal kazancımız ile ilgili önem verilen açıklamalar yapılmış oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat katılmış olduğu Toplu Açılış Töreninde, Bakan Bekir Pakdemirli tarafınca meydana getirilen açıklamada, “gayri safi ulusal hasılamız yüzde 45 artarak 189 milyardan 276 milyar liraya kadar geldi.” ifadelerini kullandı.

7. Olağan Kongresinde Bakan Bekir Pakdemirli: “Dünyanın en büyük barajlarını, otoyollarını, köprülerini yapıyoruz” ifadelerini kullandıktan sonrasında “biz ülke olarak artık her durumda dünyanın en iyi ve en güzel projelere imza atan bir ülkeyiz” ifadelerini de kullandı.

Bekir Pakdemirli: “Dünyanın en büyük barajlarını, otoyollarını, köprülerini yapıyoruz”

blank

7. Olağan Kongresine katılmış olan Bakan Pakdemirli, Türkiye Cumhuriyetinin gayri safi kazancının arttığı ifadelerini şu cümleler içinde kullandı; “Son 2 yılda, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi döneminde tarımsal gayri safi ulusal hasılamız, yüzde 45 artarak, 189 milyardan 276 milyar liraya kadar geldi. Destek bizlerden, çaba sizden bolluk Tanrı’tan. Kabineye atanmamla birlikte kendime söz vermiştim. Hedefimiz sahada hiçbir ürünle ilgili zarar eden üretici bırakmamaktı. 2019 senesinde bunu da gerçekleştirdik.2020’de de pandemiye karşın, bu tarz şeyleri tek tek gerçekleştirdik. 2020’de Malatya’ya 90 milyon Tl destek verdik. 18 yılda, 3.2 milyar TL destek verdik. Bugünün parasıyla 18 yılda 50 milyon bağışlama verdik. Malatya’da orman ile 3 milyarın üstünde yatırım yaptık. 10 baraj bir gölet yaptık, 10 baraj önceden yapacağız. 400 bin dekar alanı sulamaya açtık, 76 milyon fidan diktik. 4 bal ormanı ve 3 mesire yeri inşa ettik” ifadelerini kullandı. Ziraat konusunun haricinde konuşulan mevzular içinde Malatya’ya meydana getirilen 90 Milyon TL destek hakkında da konuşan Ziraat ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, devamında şu cümleleri kullandı.

“MALATYA’YA 90 MİLYON LİRA DESTEK VERDİK”

blank

“Ormanla ilgili 3 milyonun üstünde yatırım yaptık, 10 baraj, 1 gölet inşa ettik, Malatya’ya 10 baraj önceden inşa edeceğiz. 400 bin dekar alanı sulamaya açtık 76 milyon fidan diktik, 4 bal ormanı kurduk” ifadelerini sarfeden Bekir Pakdemirli, Malatya’ya 18 yılda meydana getirilen 3,2 milyar desteği ve 2020 senesinde meydana getirilen 90 milyon destek yapıldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu