Televizyon

Çinli finans devi IPO dünyanın en büyük halka arzını başlatıyor

GundemLab.com – Çinli finans teknolojisi devi IPO dünyanın en büyük halka arzını başlatıyor. Çinli Ant Group, edinilen kaynaklara bakılırsa, Şangay’daki hisselerini açıklamaktan 17,3 milyar dolara kadar para toplayabilir. Kaynaklar, bazı büyük yatırımcıların hisse başına 68 ila 69 yuan içinde talep göndermesinin peşinden, bunun, 35 milyar dolara varan çift kotasyondan dünyanın en büyüğü olan potansiyel hisselerin kıymetini oluşturabileceğini altını çizdi. İşte detaylar…
E-ticaret devi Alibaba tarafınca desteklenen Çin finans teknolojisi devinin Hong Kong ve Şangay’daki ikili sıralaması, Ant Group’un halka arzını Aramco’nun geçen Aralık ayında yapmış olduğu 29,4 milyar dolarlık halka arzdan önceden büyük hale getirecek. Alibaba kurucusu Jack Ma Cumartesi günü yapmış olduğu açıklamada, ilk halka arzın (IPO) Şangay dilimi için fiyatlandırmanın Cuma günü fiyatı açıklanmadan kararlaştırıldığını söylemiş oldu.

Ant Group 2020’nin ilk yarısında 3,2 milyar dolar kazanmıştır

Mevzuyla ilgili bir kaynak, Cumartesi akşamı Reuters’e yapmış olduğu açıklamada, birkaç büyük Çinli fon yöneticisinin, Şangay’daki NASDAQ’a benzer bir pazar olan Yıldız Market’te hisse başına ortalama 69 yuan (10,32 $) fiyatla Ant hisselerini satın almak için teklif verdiğini söylemiş oldu.
Bilgilendirilen kaynaklar, medyaya konuşma yetkisi olmadığı için isimlerinin yayınlanmamasını talep etti. Ant’ın grubu da fiyat hakkında yorum yapmayı reddetti. Ant Group 2019’da 2,5 milyar dolar kar etti ve geliri 2019’da% 40’ın üstünde artarak 17,4 milyar dolara ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu