Televizyon

Exxen dizisi Şeref Bey oyuncu kadrosu

Acun Ilıcalı’ nın 1 Ocak 2021 tarihinden sonrasında hayata geçireceği EXXEN adlı intenet platformunda yepyeni belgeseller ve diziler yayına geçmesi planlanıyor. Yayına geçirilmesi planlanan dizilerden birisi ise belli oldu, Şeref Bey.

Şeref Bey Oyuncuları:

EXXEN platformunda gösterim hayatına başlamış olacak olan Şeref Bey adlı dizi için birkaç oyuncu belli olsa da öteki karakterler için oyuncu aramaları son gaz sürmektedir. Projede yer alacak olan başrol oyuncusu ile sözleşmelerin yapıldığını fakat öteki oyuncular ile daha sözleşme şartlarının görüşüldüğü basına duyuruldu. EXXEN platformunda yayınlanacak dizinin oyuncu ekibi ise:

Haluk Bilginer:

Usta oyuncu Haluk Bilginer 1954 senesinde Haziran ayının 5’ inde dünyaya gelmiştir. Babasının mesleği sigortacı anası ise ev hanımıdır. Usta oyuncu lise eğitimini İzmir Türk Kolejinde eğitim almıştır ve lisenin son yılındayken okulda bulunan tiyatro kulübüne iştirak etmiştir. Tiyatro eğitimi alırken ilk hocası Cahit Gürkan olmuştur. Demokrat İzmir adlı gazetenin başlatmış olduğu liseler arası tiyatro yarışmasında sergilediği performans ile ilk ödülünü almıştır ve arkasından İzmir Devlet Tiyatrosu’na konuk olarak katılım gerçekleştirmiştir. Usta oyuncu sonrasında Ankara Devlet Konservatuarında tiyatro eğitimi aldı ve mezuniyetinin arkasından İngiltere’ de Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisinde ileri düzey tiyatro eğitimi aldı. Oyuncunun bu dönemlerde oynadığı tiyatro oyunları ve müzikalleri başlıca: My Fair Lady, Macbeth, Kafkas Tebeşir Dairesi ve Phantom of the Opera.

1987 senesinde Gecenin Diğeri Yüzü filminin çekimleri için İstanbul’ a döndü ve yaşamını bir süre süresince İstanbul ile Londra içinde git gel yaparak geçirdi. Oyuncu geçtiğimiz dönemde ise Şahsiyet adlı intenet dizisinde sergilediği Agah Bey görevi ile Emmy Ödüllerine layık görüldü ve en iyi adam oyuncu ödülünü aldı. Bir oldukca projede oynayan usta oyuncunun sergilediği performans ile damga vurmuş olduğu diziler ise:

*Gülşen Abi(1904) dizisinde Abidin Özbidin görevi ile,

*Eyvah Kızım Büyüdü(1998) adlı projede  Sedat karakteri ile,

*Tatlı Hayat(2001) adlı projede canlandırdığı İhsan Yıldırım ile,

*Ezel(2010) adlı Türk dizi evveliyatına damga vuran projede Kenan Birkan görevi ile,

*Masum(2017) adlı intenet dizisinde oynadığı Bekir karakteri ile,

*Şahsiyet(2018) adlı intenet dizisinde Uluslar Arası En İyi Adam Oyuncu ödülünü aldığı Agâh Beyoğlu ile.

Songül Öden:

Songül Öden 1979 senesinde Diyarbakır’ da dünyaya gelmiştir. Oyuncu Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümünden diplomasını almıştır ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarından sesi doğru kullanmak suretiyle şan dersleri almıştır. Oyuncu ek olarak Ankara Sanat Tiyatrosunda, Trabzon Devlet Tiyatrosunda, Ankara tecrübe etme sahnesinde, hususi tiyatro sahnelerinde ve Diyarbakır devlet tiyatrosunda şbaşarılı bir durumda performans sergilemiştir. Dizi kariyerinde ise oyuncu bol miktarda projede yer almıştır. Oyuncunun ilk kamera karşısında performansı ise Ferhunde Hanımlar(1999) dizisinde aldığı rolle olmuştur. Songül Öden’ in oynadığı öteki diziler ise: Gümüş(2005), Muhteşem Çift(2010), Umutsuz Ev Bayanları(2011), Serçe Sarayı(2015), Ekşi Elmalar(2016), Kayıtdışı(2017), Fİ(2017) ve Bir Aile Hikayesi(2019) adlı dizilerde oyunculuk performansı sergilemiştir.

Ertan Saban:

Ertan Sabah 1977 senesinde Üsküp doğumludur ve kendisi bir Makedonya Türküdür.  Yaşamının bir kısmını Makedonya’ da geçiren Ertan Sabah oyunculuk derslerini Makedonya Devlet Konservatuvarından alarak başarı göstermiş bir durumda diplomasını almıştır. Makedonya Türk Tiyatrosunda ise kardeşi ile beraber değişik roller ile performans sergilemiştir. Oyuncu sonraki zamanlarda Türkiye’ ye gelmiş ve oyunculuk kariyerine burada devam etmeye adım atmıştır. Ertan Sabah’ ın performans sergilediği dizi ve filmler ise: Elveda Rumeli(2007), Sultan Makamı(2003), Sağır Oda(2006), Savcının Karısı(2005), Sakarya Fırat(2009), Gölgesizler(2009), Gel Dese Aşk(2020) adlı dizi ve filmlerde rol almıştır.

Şeref Bey adlı dizinin Konusu Nedir:

Şeref Bey adlı yapımın daha konusunun ne olduğu tam olarak bilinmemekte. Yönetmenlik görevlerini ise Onur Meşhur ile Ali Atay üstlenmektedir. Projede yer alacak başroller ise Haluk Bilginer, Ertan Saban ve Songül Öden’ dir. Fakat dizinin Şeref Bey adlı oyuncunun hayat öyküsünü anlatacağı düşünülmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu