Televizyon

Exxen dizisi Yavuz hangi oyuncular olacak?

Meşhur televizyoncu Acun Ilıcalı’nın yeni projesi Exxen 2021 senesinde hayata geçecek. Online dizi film platformu Exxen’de yer alacak yapımlarda merak konusu oldu. Platformda yer alacak dizilerden biri Yavuz dizisi olacak.

Yavuz dizisi oyuncu kadrosu

Yavuz Sultan Selim’in yaşamının anlatılacağı zamanı dizi 3 dönem olarak hazırlanıyor. Projede Yavuz Sultan Selim’e Cengiz Coşkun hayat verirken, eşi Hafsa Sultan’ı güzel ve yetenekli oyuncu Hazal Filiz Küçükköse canlandıracak.

Cengiz Coşkun- Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim rolünü canlandıracak olan oyuncu Cengiz Coşkun 1982 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu 2002 senesinde Best Model Of Turkey yarışmasında birinci olarak adını duyurdu ve 2005 senesinde Rüzgarlı Bahçe dizisiyle oyunculuğa adım atmıştır. Cengiz Coşkun ilerleyen yıllarda şu yapımlarda yer almıştır;

2005- Rüzgarlı Bahçe- Mercan,

2005- Nehir- Ümit,

2006- Candan Öte- Kaan,

2006- Doktorlar- Mert,

2009- Hicran Yarası- Tarık,

2012- Fetih 1453- Giovanni Giustiniani,

2012- Dağ- Tuğrul Tümen,

2013- Survivor Ünlüler Gönüllüler,

2014- Diriliş Ertuğrul- Turgut Alp,

2016- Çekmeceler- Ali,

2019- Malazgirt 1071- Sultan Alparslan

Hazal Filiz Küçükköse- Hafsa Sultan

Hafsa Sultan’ı canlandıracak olan oyuncu Hazal Filiz Küçükköse 1988 senesinde Mersin’de dünyaya gelmiştir. Güzel ve yetenekli oyuncu Ankara Üniversitesi Kimya Kısmı’nde eğitim görmüştür. Üniversite yıllarında oyunculuk eğitimlerine başlamış olan güzel ve yetenekli oyuncu önceden sonrasında oldukça sayıda dizi ve filmimizde yer almıştır.

Yavuz dizisi konusu nedir?

Senaristliğini Koray Yeltekin ve Bilal Kanyoncu’nun yazıya döktüğü zamanı projede 9. Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’in yaşamı anlatılırken devrin siyasal ilişkilerine yer verilecek.

Dizi 2021 senesinde gösterim hayatına başlamış olacak olan Exxen platformu üstünden yayınlanacak. Sevilen dizinin 2021 yılının Ocak ayınca seyirciyle buluşması hedefleniyor. Öbür taraftan dizinin çekimleri için önceden Mükemmel Yüzyıl dizisini çekimlerinin yapıldığı yayla kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu