Televizyon

Exxen dizisi Yavuz oyuncu kadrosunda kimler var?

Exxen platformunun en açıklama bekleyen dizilerinden Yavuz dizisinin oyuncuları merak konusu oldu. Yavuz Sultan Selim’in yaşamının anlatılacağı projede Padişahı Cengiz Bozkurt canlandıracak. Selim’in eşi Hafsa Sultan rolünü ise Hazal Filiz Küçükköse canlandıracak.

3 sezonda toplam 30 bölümden oluşacak dizi Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen platformu üstünden yayınlanacak.

2506 Yapım ile İntermedya imzalı dizinin senaristliğini Koray Yeltekin ve Bilal Kalyoncu kaleme alıyor. Sevilen dizinin yönetmenliğini ise Bilal Kalyonca üstlendi.

Yavuz dizisi konusu

Yavuz dizisinde Osmanlı Devleti’nin 9. Padişahı Yavuz Sultan Selim’in yaşamı anlatılırken, devrin siyasal ilişkileri ile Selim’in aile yapısı ve sarayda yaşananlar anlatılacak. Osmanlı Devleti Yavuz Sultan Selim döneminde en parlak ve kuvvetli sürecini yaşamıştır. Projede de bu konu vurgulanarak devrin en büyük gücü olan Osmanlı’nın dünyaya hakim olma yolunda yapmış olduğu savaşlar, siyasal politikalar işlenecek.

Yavuz dizisi oyuncu kadrosu

Cengiz Coşkun

Projede Yavuz Sultan Selim’e Cengiz Coşkun canlandıracak. 1982 senesinde İstanbul’da gözlerini açan Cengiz Coşkun 2002 senesinde Best Model yarışmasında birinci olarak adını duyurmuştur. Coşkun 2005 senesinde Rüzgarlı Bahçe dizisiyle oyunculuğa adım atmıştır. Meşhur oyuncu ilerleyen yıllarda Dağ, Fetih 1453 benzer biçimde önem verilen yapımlarda rol almıştır.

Hazal Filiz Küçükköse

1988 senesinde Mersin’de gözlerini açan güzel ve yetenekli oyuncu Ankara Üniversitesi Kimya kısmı mezun olmuştur. Güzel ve yetenekli oyuncu üniversite yıllarında hususi olarak oyunculuk dersleri almış ve ilk olarak Ankara dizisi Beni Affet’te yer almıştır. Son olarak Zemheri adlı projede oynayan güzel ve yetenekli oyuncu 172 santimetre boyundadır. Güzel ve yetenekli oyuncu önceden Mehmet: Bir Cihan Fatihi adlı zamanı projede de yer almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu