Televizyon

Exxen Fight Club sunan Bilgehan Demir kimdir?

Exxen TV’nin heyecanla beklenen Fight Club programının sunucusu Bilgehan Demir merakla beklemeye başladı. başladı. Oldukça fazla insan Bilgehan Demir’in kim bulunduğunu araştırıyor.

Fight Club Bilgehan Demir kimdir?

Spor spikeri, yapımcı ve sunucu olan Bilgehan Demir, 18 Haziran 1976’da Ardahan’da dünyaya geldi. 1979 senesinde Bursa’ya taşınan Demir eğitimini burada tamamlamıştır. 1995 senesinde Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Gövde Eğitimi Öğretmenliğini kazanan Demir, üniversite eğitimini tamamladıktan sonrasında medya sektörü için fazladan eğitimler almaya başladı.

İlk kere televizyonda 1994 Flash TV’de süregelen Demir okulu ve medyayı bir arada yürüttü. 1997 senesinde Bursa’nın Bursa FM ve Kanal 16’da görevler alarak deneyim kazanmaya başladı. 1998 senesinde Cine 5’te Avrupa’dan Futbol programı sunuculuğu yapmış oldu. 2000 yılına kadar bu görevde kalan Bilgehan Demir 2000 yılı Galatasaray’ın UEFA Şampiyonluğunun muhabirlik yapmış oldu. 2000 senesinde TGRT’ye katıldı oldu. 2004 senesinde askerlik görevini yaptıktan sonrasında CNN Türk ve Kanal D’de Beşiktaş ve Türkiye ulusal takımının sorumlusu oldu. 2006 senesinde TGRT’ye yeniden dönen Bilgehan Demir, TGRT satıldıktan ve adı FOX olarak değişen kanalın kadrosunda da yer aldı. 2011 senesinde kendi şirketini kuran Demir ticarete atıldı. Önceden sonrasında Cine 5 ve Beyaz TV’de TNA ve TPW maçlarının anlatıcılığını yapmış oldu. TRT’de boks maçlarını sunduktan sonrasında kariyerine ara veren Bilgehan Demir seneler sonrasında yeniden ekranlara döndü.

2006 senesinde FOX’ta başladığı sunuculuk hayatında 5 yıl ara vermeden Kick-boks, Pro Wrestling Smackdown, Raw, TNA Impact ve TPW maçlarını sunmaya başladı. Türkiye ve Hollanda’da yapmış olduğu sunuculuklar ile reyting rekorlarını alt üst eden Bilgehan Demir önceden sonrasında WWE dergisinde 2011 senesinde hususi röportaj ve yazılar yazmaya başladı.

2011 senesinde kurduğu şirket ile muhabirlik ve sunuculuğa devam eden Bilgehan Demir Exxen TV’de Fight Club programının sunuculuğunu meydana getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu