Televizyon

FOX TV dizisi Öğretmen hangi yabancı diziden alıntı? Orjinali hangi dizi?

Geçtiğimiz sezon Fox TV kanalında seyircisi ile buluşan, yapımcılığını MEDYAPIM ile MF Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Koray Kerimoğlu’nun oturmuş olduğu, senaristliğini uyarlama yapımlarda adını sıkça duyduğumuz Merve Girgin’in yazıya döktüğü Öğretmen dizisi hangi diziden alıntı? Mr. Hiiragi’s Homeroom adlı Japon yapımı olan dizi kaç süre sürdü? Mr. Hiiragi’s Homeroom dizisinin sonunda ne oldu? Dört gözle beklenen tüm sorularınızın cevabı yazımızın devamında.

FOX TV dizisi Öğretmen hangi yabancı diziden alıntı? Orjinali hangi dizi?

blank

Yayınlandığı günden itibaren hem tepkilerin hem de beğenilerin odak noktası olan Öğretmen dizisi, bir japon yapımı olan Mr. Hiiragi’s Homeroom dizisinden alıntıdır.  Shogo Muto’nun senaristliğini yapmış olduğu dizi Japonya’da olmasıyla birlikte birçok Asya ülkesinde de beğeni ile takip edilmiş, Türkiye’deki senaristlerin de ilgisini çekmiştir. Sevilen dizinin orjinal senaryosuna sadık kalmış olarak uyarlayan Merve Girgin Öğretmen dizisi ile bir başarıya önceden imza atmıştır.

MR Hiiragi’s Homeroom kaç süre? 

MR Hiiragi’s Homeroom dizisi tek sezonda 10 bölüm yayınlanarak final yapmıştır. Öğretmen dizisi 2019 senesinde yayınlanmaya süregelen dizi  ile eş zamanlı giderken pandemi sebebiyle 4 bölüm yayınlandıktan sonrasında çekimlere ara vermişti. 5. Kısmı ile 11 Ekim’de 2. sezona süregelen dizinin yapım şirketi yapmış olduğu açıklamada 32 bölüm önceden seyircilerle buluşacağının haberini vermişti. 10 bölümle final açıklayan  MR Hiiragi’s Homeroom dizisini 36 ölüme kadar uzatmak, senaristin kaleminin gücü ve Türkiye’deki dizi saatlerinin uzun olmasından kaynaklanıyor olsa gerek düşünürken meydana getirilen son açıklamada 9. bölümle final yapılacağı duyuruldu.

blank

Öğretmen Dizisinin Orijinal Sonu?

Japon yapımı MR Hiiragi’s Homeroom  finalinde; geçen 10 bölümün özeti benzer biçimde bir sahne ile öğretmen yaptıklarının nedenlerini açıklamış, vermeyi hedeflediği tüm mesajları vermiş ve sonunda da kendini okulun çatısından atmaya kalkmıştır. Son anda yetişen öğrencileri öğretmenlerini kurtarmış ve güvenlik güçleri de öğretmeni kamu malına zarar vermekten tutuklamıştır. MR Hiiragi’s Homeroom ile eş zamanlı ilerleyen öğretmen dizisinin sonunda nasıl biteceği hep beraber seyredip göreceğiz.

blank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu