Teknoloji

Redmi Note 13 5G’nin Global Versiyonu iki yerine üç arka kamerayla geliyor

Daha önce bugün, Redmi Note 13 serisinin küresel versiyonuna ait taslak görselleri paylaşmıştık. Bu seride beş cihazın bulunduğu ve üçünün 5G destekli olacağı, diğer iki modelin ise yalnızca 4G bağlantı özellikleriyle sınırlı kalacağı belirtiliyor.

5G modelleri Çin’de satılanlarla aynı özelliklere sahip. Ancak görseller, Redmi Note 13 5G’nin küresel versiyonunun sadece vanilya versiyonundan biraz farklı olacağını gösteriyor. Bu farkları detaylı bir şekilde inceleyelim.
Redmi Note 13 5G‘nin küresel versiyonuna ait taslak görseller, cihazın Çin versiyonundaki iki arka kamera yerine üç arka kameraya sahip olacağını gösteriyor. Benzer bir durum daha önce Redmi Note 12 5G için de yaşanmıştı.

Görseller, uluslararası modelin 108MP ana sensörü koruyacağını işaret ediyor. Ancak ne yazık ki diğer iki sensör hakkında herhangi bir detay bulunmuyor. Çin versiyonunun selefi gibi 2MP derinlik sensörüne sahip olduğu bilinmekte.

Redmi Note 13 5G’nin küresel sürümü, iki yerine üç arka kamera ile geliyor

Xiaomi, küresel pazarlar için Redmi Note 12 5G’de 2MP derinlik sensörünü 2MP makro kamerasıyla değiştirmiş ve ek olarak 8MP ultra geniş birim eklemişti. Belki de Redmi Note 13 5G‘nin uluslararası versiyonu için de benzer bir durum söz konusu olabilir. Cihazın arka kameralarının dışında, Çin versiyonundaki tüm özelliklerini koruyacağı bekleniyor.

Redmi Note 13 5G, 6.67 inç FHD+ 120Hz OLED ekrana sahip. MediaTek Dimensity 6080 çip ile güçlendirilmiş ve LPDDR4x RAM ile UFS 2.2 depolama ile eşleştirilmiş. Yazılım tarafında, Android 13 tabanlı MIUI 14 ile çalışıyor. Cihaz, yan monteli parmak izi sensörü, IR blaster ve 3.5mm kulaklık girişi ile donatılmış. Ayrıca 5,000mAh bataryadan güç alıyor ve 33W şarj desteği sunuyor.

Teknoloji tutkunları için bu yeni serinin, özellikle 5G bağlantı özellikleriyle dikkat çekmesi bekleniyor. Xiaomi’nin bu yeni adımları, özellikle global pazarda daha etkili bir şekilde konumlanmasına yardımcı olabilir. Bu gelişmeler, markanın sadece Çin’deki başarısının ötesine geçerek uluslararası alanda da etkisini artırdığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu