Televizyon

Google Play Müzik neden kapandı mı? Google Play Müzik Erişim Sağlanamıyor

Google Play Müzik resmi olarak kapanmaya başladı ve uygulama bugünden itibaren “Google Play Müzik artık kullanılamıyor” hatasını veriyor. Ek olarak Google, kullananların içeriklerine erişmesini engeller ve onlardan verilerini YouTube Müzik’e aktarmalarını ister. Google Play Müzik Kullanılamıyor! Google Play Müzik kapanmış mı? Google Play Müzik Neden açılmıyor.

Google Play Müzik 22 Ekim 2020’den itibaren tüm dünyada kademeli olarak kapatılmaya başlandı. Uzun süreden beri bildiğimiz ve Google tarafınca sık sık hatırlatılan kapatma işlemi böylece resmen hayata geçirildi.

Google Play Müzik neden kapandı mı? Google Play Müzik Erişim Sağlanamıyor

blank

Şu andan itibaren, Google Play Müzik’i uygulamadan ya da music.google.com internet adresinden her açmaya çalıştığınızda, Google Play Müzik’in artık kullanılamadığına dair ufak bir hatayla karşılaşacaksınız.

Google Play Müzik artık kullanılamıyor

Play Müzik Android uygulaması, kullanıcıları yalnızca uygulamanın artık kullanımda olmadığı konusunda bilgilendirmekle kalmaz, bununla birlikte verilerini YouTube Müzik’e aktarmalarını da ister. Benzer şekilde, içeriğinize Play Müzik internet adresinden erişmeye çalıştığınızda, hizmetin artık etkin olmadığına ve verilerinizi sınırı olan bir süre için YouTube Müzik’e aktarma şansınız olduğuna dair bir bildirim görmüş olacaksınız.

blank

Bu aşamada Google’ın ülkelere bakılırsa Play Müzik hizmetleri sunmaya devam etmiş olduğu unutulmamalıdır. Mesela, Android Authority ekibine bakılırsa Güney Afrika, İngiltere ve Hindistan’daki bazı kullanıcılar Play Müzik uygulamasına ve internet sayfasına gene de erişebilir.

Aynı şekilde Reddit’te hizmetin hala üstünde çalıştığını söyleyen insan sayısı da küçümsenemez. Normal olarak kapandığını söyleyenler var fakat görünen o ki, şirket tüm dünyada Play Müzik hizmetini birden bire kapatmamış. Bunun yerine, kademeli olarak kapatmayı tercih edecek, durum bu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu