Teknoloji

GTA 5 kodları internete sızdırıldı

Rockstar Games, Grand Theft Auto serisinin arkasındaki stüdyo, bir başka büyük güvenlik ihlali ile karşı karşıya. GTA 6’nın merakla beklenen çıkışı etrafında dolaşan son sızıntılar ve dedikoduların ardından, serinin önceki oyunu GTA 5’in tam kaynak kodu ve muhtemelen daha fazlası çevrimiçi olarak sızdırıldı.

GTA 5 kaynak kodu sızıntısı, Bully 2’nin gerçek olabileceğine işaret ediyor! Sızan kodda ilginç bilgiler bulunuyor. Örneğin, sevilen aksiyon-macera oyunu Bully’nin uzun zamandır söylenti halinde olan devam oyunu Bully 2 için bir dosya yer alıyor. Bu sızıntı, Rockstar Games’in bir süredir perde arkasında Bully 2 üzerinde çalışmış olabileceğini düşündürüyor.

Bully 2 ile birlikte, sızıntıda GTA 5 için erken bir harita ve GTA 6’nın bir zamanlar “Proje Amerikalar” olarak kod adlandırıldığını doğrulayan bir senaryo da yer alıyor. YouTuber SKizzleAXE, sızıntıyı doğrulayan bir kod ekran görüntüsünü paylaştı. “Ajan” adında bir hayran da RAGE motorunun kodlarını ve görüntülerini Twitter üzerinde paylaştı, ancak bu gönderiler kaldırıldı.

Maalesef bu sızıntının nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz. Ancak GTA 5 kodunun Discord üzerinde sızdırıldığına dair işaretler var. Ayrıca, tam kodun 2022’den beri bireyler arasında özel olarak takas edildiğine dair söylentiler de var. Bu, her iki oyunun da maruz kaldığı daha geniş bir ihlali düşündürüyor.

Bu sızıntı, Rockstar için büyük bir darbe. Sızan kod sadece değerli bir varlık değil, aynı zamanda teknik sorunlara ve hatta yaklaşmakta olan oyunlar, örneğin GTA 6 için gecikmelere yol açabilir. Önemli çevrimiçi raportör Oyun Dedektifi (@that1detectiv3), bu potansiyel sonuçları vurgulayarak, dikkatli olunması gerektiğini ve ihlalin ciddiyetini belirtti. Rockstar Games, bu yazının yazıldığı sırada sızıntı hakkında kamuoyuna açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu