Televizyon

Habermetre sıraladı: 2023’ün en çarpıcı magazin olayları

Habermetre, Türkiye’nin dijital haber depolama ve analiz platformu, 2023 yılının en popüler magazin olaylarını raporladı. Rapora göre, Dilan Polat’ın tutuklanması, Merve Dizdar’ın film başarısı ve Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atanması gibi olaylar öne çıktı.

Analizde, Dilan Polat’ın tutuklanması yıl içinde 139,573,856 okunma sayısı ile 41,279 habere konu olduğu için listenin ilk sırasını aldı. Merve Dizdar’ın Kuru Otlar Üstünde filmi ile Cannes Film Festivali’nde kazandığı En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise 2,918,606 okunma sayısı ve 9,652 haber ile yılın ikinci en popüler konusu oldu. Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine getirilmesi ise 10,156,056 okunma sayısı ve 9,120 haber ile bu yılın üçüncü sırasına yükseldi.

Ayrıca, diğer dikkat çeken haberler arasında Doktor Ender Saraç’ın oğlu tarafından cinsel istismarla suçlandığı iddiası dördüncü sırada, sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ın depremde hayatını kaybetmesi 5.sırada, Candan kız kardeşlerin tutuklanması 6.sırada, Mert Ramazan Demir ve Afra Saraçoğlu’nun aşkı 7.sırada, Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan’ın 27 yıllık evliliklerini sonlandırmaları 8.sırada, Metin Akpınar’ın 36 yıl sonra iki kızının ortaya çıkması 9.sırada ve sevilen oyuncu Seda Fettahoğlu’nun hayatına son vermesi 10.sırada yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu