Teknoloji

Huawei’nin Teknolojiyle Dolu Yeni SUV Modeli Aito M9

Huawei destekli elektrikli araç markası Aito, Çin pazarı için M9 SUV modelini tanıttı. Aito M9, Huawei ve Seres arasında bir ortak girişim olan yolcular için koltuklar yerine çok sayıda ekran ve projektörlerle dolu bir koleksiyona sahip. Aito M9, 6 kişilik bir SUV olup, elektrikli versiyonu en son Huawei teknolojileri, birçok ekran ve araç içinde ve dışında sinema deneyimi sunabilen iki projektör ile donatılmıştır. Aito’nun M7 SUV modelini piyasaya sürmesinden sadece birkaç ay sonra gerçekleşen bu lansman, firmanın teknoloji alanındaki ilerlemesini göstermektedir.

Aito M9, modern bir tasarıma sahip olup, SUV, Huawei Luxeed S7 sedanıyla benzer yüksek teknolojili farlara sahiptir. Uyarlanabilir matris LED teknolojisi, yayaları ve araçları tespit etmeye yardımcı olurken, entegre projektör ise 100 inç’e kadar görüntüler yansıtabilir.

Aito M9’un gösterge paneli, bir Mercedes’in hiperscreen’ine oldukça benzer olarak 12.3 inçlik dijital gösterge paneli, 15.6 inçlik merkezi bilgi-eğlence ekranı ve 16 inçlik ön yolcu ekranı bulundurur. Arka yolcular için dört tablet ve 75 inçlik bir baş üstü ekran da mevcuttur. Ayrıca, araçta Huawei’nin kendi HarmonyOS 4’ünü çalıştıran 25 hoparlörlü 2,080W ses sistemi bulunmaktadır.

Aito M9 SUV’un düzeni, yolcuların ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. SUV’nin resmi galerisi, tüm koltukların elektrikle kontrol edildiği çift yatak konfigürasyonunu göstermektedir. Aito M9, Huawei ADS 2.0 sistemiyle birleştirilen gelişmiş güvenlik için 27 sensör bulundurmaktadır.

BEV seçeneği, 390kW toplam güç üreten çift elektrik motoruna sahip, 97.7kWh CATL batarya paketi 630km menzil sunarken, EREV seçeneği turbo şarjlı 1.5 litrelik motor ve 365kW toplam güç üreten çift elektrik motorları bulundurur.

Aito M9, Çin’de 469,800 yuan ($65,725) ile 569,800 yuan ($79,715) arasında fiyatlandırılmıştır. M9’un en erken teslimatları 2024’ün başlarında gerçekleşecek ve Aito henüz modeller için küresel kullanılabilirlik planları sunmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu