Televizyon

Hulusi Kentmen’in asıl mesleğine inanamayacaksınız! Yeşilçam’ın fabrikatörü

Yeşilçam’ın belki de en unutulmaz isimlerinden biri olan Hulusi Kentmen, seyircilerin hafızalarında birçok filmde “iyi kalpli”, “tatlı-sert” ve “kadim dost” karakterleriyle sahici bir biçimde yer etmiştir. Aynı zamanda bu rolleri zenginlik çerçevesinde yorumlayan Kentmen, ‘Salak Milyoner’, ‘Yalancı Yarim’, ‘Oh Olsun’, ‘Küçük Hanımefendi’ gibi popüler filmlerde rol almıştı.

Bu benzersiz sanatçı, 1993 yılında 81 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Ancak bu usta oyuncu hakkında bilinmeyen bir ayrıntı, sanatçının hayranlarını şaşırtmaya yetti. Kentmen’in kariyerinde zengin ve cömert bir adam olarak bilinse de, gerçek hayatındaki durumu bundan oldukça farklı idi.

Kentmen, “Yıllarca hep zengin, fabrikatör baba rolünü oynadım. İşin en acıklı kısmı ise bütün gün zengin baba rolünü oynayıp çekim bitince eve gitmek için soğukta, köşedeki durakta dolmuş beklemem olmuştur.” demişti.

Söz konusu bu gerçek, Kentmen’in gerçek mesleği olarak karşımıza çıkıyor ve izleyicileri şaşırtıyor. Aslında, Hulusi Kentmen’ın gerçek işi cezaevi müdürlüğü idi. Usta oyuncu hem cezaevi müdürü olarak görev yaparken hem de bu yoğun tempoya rağmen aynı zamanda filmlerinde de rol almayı sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu