Teknoloji

Instagram keşfet nasıl çıkılır? Kefşete çıkmak neden önemli?

Instagram keşfet nasıl çıkılır? Kefşete çıkmak neden önemli?

İnstagram uygulaması dünya üstünde oldukça kullanıcıya haiz platformların başlangıcında gelmektedir. Bu uygulama üstünde kullanıcılar takipçi sayılarını çoğaltmak ve gönderilerinin önceden fazlaca kişiye ulaşmasını sağlamak istemektedirler. Bunun için tüm kullananların görebildiği alan olan keşfet kısmına iyi mi düşülebildiği açıklama bekleyen konular içinde yer verilmiştir.

İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?

Belli sayıda takipçi ve beğeniye haiz olmak
Uyumlu içerikler hazırlamak
Konum bildirmek
Instagram’ da etiket kullanımak
Paylaşım saatlerine dikkat etmek
İlgi çekem paylaşımlarda bulunmak

Kullananların İnstagram üstünde keşfet kısmına çıkabilmeleri için kaliteli içerikler paylaşmaları ve belli bir kitle tarafınca beğeni almaları gerekmektedir. Bu bağlamda yalnızca organik hesaplar İnstagram’ın keşfet kısmına düşebilmektedir.

Keşfete Düşmek İçin İçerikler

İnstagram üstünde keşfete düşebilmek için belirli bir kalitede içerik sunulması gerekmektedir. İçeriklerde doğru filtrelerin kullanılması, içeriğin önceden fazlaca insan tarafınca beğenilmesini sağlayabilmektedir. Bununla birlikte kitlelerin hoşuna giden uyumlu içeriklerin paylaşılması gerekmektedir. Buna bakılırsa fontların ve yazıların da uyumlu olması lazımdır.

Konum Bildirmek

Keşfete düşebilmek için paylaşımlarda konum bildirilmesi de gerekmektedir. Kullananların konumlu bir durumda yaptıkları paylaşımlar önceden fazlaca kişiye ulaşmaktadır.

Etiket Kullanmak

Gene keşfete düşebilmek için kullananların paylaşımlarında etiket kullanmaları gerekmektedir. Böylece etiketlenen mevzuya ilgi duyan kullanıcılar keşfetlerinde meydana getirilen paylaşımları görebilmektedirler.

Paylaşım Saatleri

Paylaşım saatleri keşfete düşmek açısından önemlidir. Kullanıcılar çoğu zaman akşam saatlerinde sosyal medyayı kullanmaktadırlar. Buna bakılırsa her insanın uyuduğu saatlerde paylaşım yapılması önceden azca kişiye ulaşılmasına sebep olacaktır.

İlgi Çeken Paylaşımlar

Paylaşılan içeriklerin bayağı olmasındansa garip olması önceden fazlaca ilgi gösterilmesini elde edecektir. Her sayfa tarafınca paylaşılan içerikler hepimiz tarafınca görüldüğü için bir süre sonrasında dikkat çekmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu