Teknoloji

İphone iOS 14’e yenilikleri nelerdir?

iPhone kullanıcılarının büyük bir heyecanla beklediği iOS 14 ile beraber gelecek yenilikler ortaya çıktı. WWDC20 etkinliğinden ilkin iOS 14 hakkında bilinenler ortaya çıktı.

iOS 14 ile beraber gelecek yenilikler

iOS 14 ile beraber gelecek yenilikler içinde cihazınızda yüklü olan uygulamalar ana ekrandaki listede sıralanabilecek. Bu özellikteki en güzel taraflardan bir tanesi sıralama uygulamalarını filtreleyip ihtiyaca uygun şekilde sıralatılabilmesidir. Yeni sıralama görünümüne nazaran saat ve konuma bağlı olarak hangi uygulamalara gereksinim duyabileceğiniz önerilir ve Siri tarafınca desteklenen akıllı tavsiyeler içerilecek.

Ana ekrana yeni widgetlar

iPhone kullanıcıları iOS 10 ile ilk kez widgetlarla tanıştı ve yeni güncellemeyle beraber kilit ekranını sola kaydırdığınızda kenar çubuğunda widgetlar görüntülenebilecek.

CarKey

CarKey ile iPhone ya da Apple Watch ile otomobil kilitleri açılıp kapatılabilecek, aracın motoru çalıştırılabilecek.

Safari yapay zekalı çeviri

iOS 14 ile beraber iPhone web tarayıcısı Safari’de yerleşik tercüme olacak. Otomatik çevirinin etkin edilmesi halinde web sayfasını ziyaret etmeniz halinde Safari site dilini algılayıp istediğiniz dile çevrilebilecek.

Kablosuz işletim sistemi kurulabilecek

İşletim sisteminizin çökmesi halinde meydana getirilen kurtarma iOS 14 OTA OS Recovery yardımıyla kablosuz olarak da yapılabilecek.

Geliştirilmiş görev penceresi

iOS 14 ile arka plandaki önceden fazla uygulama yalnızca bir uygulamada gösterilebilecek. Dört uygulamayı aynı anda görüntüleyebileceğiniz yeni tasarımla beraber bölünmüş ekran gelebilecek.

Hangi cihazlar iOS 14 güncellemesi alacak?

iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone 11
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE (2. nesil)
iPhone SE
iPod touch (7. nesil)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu