Teknoloji

iQOO Watch artık eSIM desteğiyle piyasada

iQOO, Neo 9 serisi akıllı telefonlarının tanıtımıyla birlikte, yeni bir akıllı saat ve TWS kulaklık da duyurdu. iQOO Watch, Vivo’nun alt markası olan iQOO’nun ilk akıllı saati olma özelliği taşıyor. Ancak aynı zamanda, geçen ay Çin’de piyasaya sürülen Vivo Watch 3’ün yeniden markalanmış bir versiyonu. Her iki cihaz da aynı özelliklere sahip olup, sadece fiyatları farklılık gösteriyor.

iQOO Watch, 1.43 inç büyüklüğünde ve 466 x 466 piksel çözünürlüğe sahip dairesel bir ekrana sahip. Çeşitli saat yüzleri ve her zaman açık ekran modu bulunuyor. Akıllı saat, sağ tarafta döner bir taç ve fiziksel bir butona sahip.

Sağlık ve fitness alanında iQOO Watch, 24 saatlik kalp atış hızı monitörü ve SpO2 sensörü ile donatılmış. Kullanıcının kalp atış hızı ve kan oksijen seviyeleri yüksek veya düşük olduğunda dört ana uyarı sunuyor. Ayrıca yüksek irtifa hatırlatmaları için de uyarılar mevcut.

iQOO Watch, gece rahatsız edici ışıksız kızılötesi izleme ile uyku takibi özelliğine sahip. Ayrıca stres seviyelerini, yüksek gürültü tespitini ve kadınlar için adet döngüsü takibini monitör edebiliyor. Uzun süre hareketsiz kalan kullanıcıyı uyarıyor. iQOO Watch, 100’den fazla spor modu desteği ve AI koşu antrenörü ile geliyor.

iQOO Watch, BlueOS işletim sistemi üzerinde çalışıyor. eSIM desteği, hoparlör ve eller serbest sesli arama için mikrofon içeriyor. QR kod ödeme, NFC araba anahtarları, kamera ve müzik kontrolü gibi çeşitli özelliklere sahip. Akıllı saat, tek şarjla 7 gün kullanım süresi sunan 505mAh batarya birimiyle destekleniyor.

iQOO Watch, yumuşak kauçuk, hakiki deri ve naylon dokuma renk seçenekleriyle sunuluyor. Standart versiyonun fiyatı 1.099 CNY (~153$) iken, eSIM varyantı 1.299 CNY (~183$) fiyat etiketiyle satılıyor. Akıllı saat bugünden itibaren satın alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu