Sağlık

Kan Şekerini düşürmeye yardımcı olacak besinler hangileri?

GundemLab.com – Bu içecek kan şekerini düşürmeye destek oluyor! Kan Şekerini düşürmeye destek olacak besinler neler? Yaşam tarzınızın özelliklerini ayarlayarak tip 2 diyabeti kolayca denetim edebilirsiniz. Bilgiler, nar suyu içmenin kan şekerini denetim etmenize destek olabileceğini gösteriyor. Tip 2 diyabet, vücuttaki muntazam yapılmayan süreçlerin sonucudur. Kısaca pankreas yeterince insülin üretmez. Ya da ürettiği insülin hücreler tarafınca verimli bir durumda emilmez. İnsülin, vücuttaki kan şekeri seviyelerini denetim eden bir hormondur. İşte detaylar…

Kan şekeri yediğimiz besinler ile elde edilir ve kanda bulunan ana şeker türüdür. Şeker vücuda enerji sağlar ve vücudun organlarını, kaslarını ve sinir sistemini besler. İnsülin, vücudun kan şekeri tedarikini düzenleyerek koruyucu bir rol oynar. Nutrition Research dergisinde yayın hayatına başlayan araştırmaya nazaran nar suyu şeker hastalarında şeker seviyelerini denetim etmeye destek olabilir.

Nar Kan Şekerini Düşürmede Etkili

Araştırmacılar, antioksidan özelliklerinden dolayı kan basıncını düşürmeyi içeren nar suyu içmenin faydalarının olup olmadığını değerlendirmeye odaklandılar. Kan şekerini düşürmek için esneme. Bunu denetlemek için, tip 2 diyabet hastası 85 kişiyi işe aldılar ve kilogram vücut ağırlığı başına 1,5 ml nar suyu içmelerini söylediler. İnsülin hormonunu üreten, depolayan ve salgılayan pankreasta benzersiz hücreler olan kan şekeri seviyeleri, insülin ve beta hücrelerinin işlevi, bu suyu içtikten 3 saat sonrasında değerlendirildi.

Sonuçlar, nar suyunun glikoz seviyelerinde önem verilen bir düşüşle ilişkili bulunduğunu gösterdi. Bunun için kati mekanizmalar hala belirsizdir. Araştırmacılar, meyve suyunun antioksidan kabiliyetinte yatabileceğini öne sürüyorlar. Bu oksidatif stresi önlemeye destek verir. Hücre ve doku hasarına neden olan kararsız atomların bir kusuru. Ve oksidatif stres, diyabet komplikasyonlarının gelişiminde oldukca önem verilen bir rol oynar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu