Televizyon

‘Kızıl Goncalar’ Dizi Seti Fatih’ten taşındı!

Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın başrollerini paylaştığı “Kızıl Goncalar” dizisi, yayınlandığı günden beri gündemdeki yerini koruyor. Dizinin çekim izinlerinin iki mekanda da iptal edilmesi sonrasında, Beykoz Kundura Fabrikası’na taşınacağı açıklandı.

FOX TV’de ekrana gelen Kızıl Goncalar, içerdiği tarikat ve cemaat temalarıyla kamuoyunda geniş bir tartışma yaratmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı mekanlardan alınan çekim izinlerinin iptali, dizi ekibini Beykoz Kundura Fabrikası’na yönlendirdi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), diziyle ilgili gelen şikayetleri değerlendirdiğini açıklamıştı. CHP’nin RTÜK üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya üzerinden RTÜK’ün FOX TV ve diğer kanallara verdiği cezaları paylaşmıştı.

RTÜK, Kızıl Goncalar dizisine iki kez program durdurma cezası ve idari para cezası vermişti. Yayıncı kuruluş ise RTÜK’ün kararına itiraz ederek bölge idare mahkemesine başvuracak.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, yayıncı kuruluş, RTÜK’ün kararına karşı yapılacak itiraz sürecini başlatmak üzere bölge idare mahkemesine başvuracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu