Televizyon

Kızıl Goncalar: Hikayesi ve Oyuncuları Kimler?

Fox TV’nin merakla beklenen dizisi “Kızıl Goncalar” izleyicileri dikkat çekici konusu ve ünlü oyuncu kadrosuyla ekran başına çekiyor. Senaryosu Necati Şahin tarafından yazılan ve yönetmen koltuğunda Ömür Atay’ın oturduğu dizi, Laik-muhafazakar çatışmasını ele alarak seyircilere farklı bir hikaye sunuyor.

Başrollerini Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın üstlendiği “Kızıl Goncalar,” Atatürkçü bir adam olan Levent ile mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in aşkını merkeze alıyor. İki farklı dünya arasında geçen bu hikaye, inanç ve fikir ayrılıklarını vurgularken, “evlat” kavramının anneliğin/babalığın birleştirici gücünü nasıl ortaya çıkardığını anlatıyor.

Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın performanslarıyla dikkat çeken dizi, Pazartesi günleri Fox TV’de seyircisiyle buluşuyor. “Kızıl Goncalar” izleyici tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmesi ve konusuyla gündeme damga vurması bekleniyor.

“Kızıl Goncalar” konusu

“Faniler” adlı tarikatın içinde yer alan Meryem, Naim ve kızları Zeynep, doğup büyüdükleri memleketlerindeki depremden sonra İstanbul’a göç etmek zorunda kalır. Meryem, kızını eğitme hayalleri kurarken, tarikatın ve Naim’in kızları üzerinde planlarından habersizdir.

Bir adli olayın ardından, tarikat şeyhinin torunu Cüneyd ile seküler bir Atatürkçü psikiyatr olan Levent’in yolları kesişir. Levent, Faniler’i mecburi hizmet yıllarında tanıdığı için, bir yandan Cüneyd’e yardım etmeye çalışacak, diğer yandan tarikatın muhafazakâr bakış açısına karşı mücadele ederken özel hayatının zorluklarıyla boğuşacaktır.

Levent ve Meryem’in geçmişte bilmeden getirdiği sır, herkesin hayatını kökten değiştirebilecek güçtedir.

“Kızıl Goncalar” oyuncuları

Levent Alkanlı – Özcan Deniz
Meryem Tezel – Özgü Namal
Cüneyd Güneş – Mert Yazıcıoğlu
Sadi Hüdayi Güneş – Erkan Avcı
Beste Özdemir Alkanlı – Hazal Türesan
Naim Tezel – Mert Turak
Hasna Güneş – Selen Öztürk
Suavi Alkanlı – Şerif Erol
Hande Alkanlı – Duygu Sarışın
Seçkin Özarslan – Tuğrul Tülek
Birgül Tezel – Sitare Akbaş
Zeynep Tezel – Mina Demirtaş
Mira Alkanlı – Esma Yılmaz

Kızıl Goncalar 2. Bölüm 1. Fragmanı

Kızıl Goncalar 2.bölüm fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu