Televizyon

Kızıl Goncalar Yapımcı Şirketi: “Hikayemizin Gerçeklikle İlgisi Yok, Haksız Eleştirilere Maruz Kalıyoruz!”

Özgü Namal ve Özcan Deniz’in başrollerini paylaştığı ve ilk bölümünde kırbaçlama sahnesi nedeniyle eleştirilere maruz kalan “Kızıl Goncalar” adlı dizinin, Üst Kurul RTÜK’ün inceleme süreci başlatacağını duyurmasının ardından dizi afişlerine boyalı saldırı düzenlendi. Bu olayların üzerine Gold Film prodüksiyon firmasından yazılı bir açıklama geldi.

Firmadan yapılan açıklamada, projenin karakterleri ve olaylarının gerçeklikle ilişkilendirilmediği, haksız eleştirilerle karşı karşıya kalındığı ve herhangi bir gerçek kurum, organizasyon ya da kişiye bağlantılı olmadığı belirtildi.

Gold Film’in açıklamasında, “Kızıl Goncalar”ın hiçbir inanç veya değeri karalamak ya da hiçbir topluluğu hedef almak gibi bir amacının olmadığı, dizinin diğer diziler gibi hayatın ayrılmaz doğrularını ve yanlışlarını, iyi ya da kötü durumları anlattığı ifade edildi. Ayrıca, dizideki durumların bir topluluğa ya da gruba değil, sadece karakterlere atfedildiği belirtildi.

Ayrıca firma, “Dizimiz, farklı değerlerin kötüye kullanılmasının yıkıcı etkisini gösterirken, farklı düşüncelere sahip insanların iyi niyetlerle ortak bir dil bulabildikleri bir platform olmayı hedefliyor. Kızıl Goncalar, tamamen kurgusal bir hikaye olup, bir belgesel ya da haber paketi olmadığını hatırlatmalı ve adil eleştirilerle karşılanmayı umuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca “Kızıl Goncalar” dizisinin, toplumun farklı kesimlerine ait kişilere ait hikayeleri bir arada tutarken, bunları hedef almayı amaçlamadığı vurgulandı.

Dizi, seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ile mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) kaderlerinin kesiştiği bir hikayeyi anlatmaktadır. Dizide, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen, evlat söz konusu olduğunda anneliğin ve babalığın birleştirici gücünü merkeze alarak izleyicilere dokunmaktadır.

“Kızıl Goncalar” dizisinin oyuncu kadrosunda Özgü Namal, Özcan Deniz, Mert Yazıcıoğlu, Erkan Avcı, Hazal Türesan, Mert Turak, Selen Öztürk, Şerif Erol, Duygu Sarışın, Tuğrul Tülek, Yakup Turgut, Sitare Akbaş, Mina Demirtaş, Esma Yılmaz, Zehran Kelleci ve Tuana Gizem Uzunlar gibi isimler yer almaktadır.

Dizi Pazartesi günleri saat 20:00’da yayınlanmaktadır ve Fok TV kanalında izlenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu