Televizyon

KPSS 2020 Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

GundemLab.com – KPSS 2020 Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2020 Lisans sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak? Sonuçlar bugün mü açıklanacak? Üniversite lisans mezunu sınava giren adayların gözü kulağı yarın açıklanacak olan KPSS sonuçlarında kaç puan aldıkları hangi yüzdelik dilime girdikleri, bilhassa en fazla alımın yapıldığı kurum ve alanlarda sınava giren adaylar öğretmenlik, sağlık, güvenlik, Adalet Bakanlığı, Tarım ve Ziraat Bakanlığı şeklinde alımı fazlaca icra eden kurumların aldıkları alan puanını merak ediyor. ÖSYM’nin bazen sürpriz yaparak sonuçları erken duyurması beklentileri iyice artırmış durumda… Adaylar devamlı olarak ‘KPSS Lisans sonuçları bugün açıklanır mı?’ sorusuna yanıt arıyor…
Lisans mezunu adayların KPSS Lisans neticeleri sonucunun ne işe yaradığını sabırsızlıkla bekliyorlar. Bu sebeple alacakları iyi bir sonucu yerleşmeleri durumunda hayatları değişeceği yeni bir yaşam kurma heyecanıyla KPSS sonuçlarının bir an ilkin açıklanmasını bekliyorlar. Sonuçlar normalde 22 Ekim’de açıklanacak fakat ÖSYM’nin bazen sürpriz yaparak sonuçları erken duyuru etmesi adaylarda beklentiler oluşturdu. İşte detaylar…

2020 KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? KPSS 2020 Lisans sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak?

KPSS Lisans (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ, ALAN BİLGİSİ, ÖABT) sonuçları 22 Ekim 2020 tarihinde sabah saatlerinde açıklanacak. ÖSYM puan hesaplamasında bir oldukca değişik puan açıklıyor ve her kurum ya da bölüm puan hesaplaması farklıdır. YKS bigün ve DGS sınav sonuçları ise 2 gün önce açıklanmıştı. Bu yüzden KPSS Lisans sonuçlarının bugün açıklanma ihtimali göz önünde bulundurulabilir.

2020 KPSS SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin SONUÇ ÖĞRENME LİNKİ web adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış yanıt sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında duyuru edilen netice detayları adaylara bildiri hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişim olan adayların, daha ilkin almış oldukları imtihan/yerleştirme neticeleri, değişen kimlik bilgilerine nazaran tekrardan düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak suretiyle “Sonuç Belgesi Denetim Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak suretiyle Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafınca rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Denetim Kodu” basılmaktadır. Dilerseniz tüm işlemlere https://sonuc.osym.gov.tr üstünde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu