Televizyon

Kuru Otlar Üstüne filmi ne zaman vizyona giriyor ?

Dünyaca meşhur yönetmen Nuri Bilge Ceylan‘ın yeni vizyona giren filmi yabancı basında duyuruldu. Cineuropa raporuna bakılırsa, Kuru Otlar Üzerine filmin prömiyeri Cannes Film Festivali’nde yapılacak. Kuru Otlar üzerine dört projenin ortak üretimi. Memento Films Production (Fransa), NBC Film (Türkiye), Komplizen (Almanya) ve ATMO (İsveç) benzer biçimde büyük yapımcıları içeren büyük bir proje yarattı. Bu yüzden, Fransızcada Les Herbes seches olarak malum kuru otlara adanmış Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapması planlanıyor.

Türkiye’den de Kültür Bakanlığından da destek alan film 2 milyon TL tutarında destek verilmiştir. Film 2022 senesinde gösterime girmesi planlanıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici benzer biçimde adlar içeriyor. Nuri Bilge Ceylan’ın dikkat çeken projesi her insanın merakını uyandırdı.

Kuru Otlar Üstüme Konusu

Dünyaca meşhur Yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan’ın son olarak Ahlat Ağacı filmiyle seyircilerin karşısına çıktı. 2018’de seyrettiğimiz filmin peşinden 2022 senesinde gösterime olması beklenilen yeni projesi ve dünyada isim yapmış olan dört büyük yapımcı firmanın ortak yapımı olan Kuru Otlar Üstüne sinema filminde boy gösteren Anadolu da bulunan ücra bir köyde göreve yeni başlamış olan Samet’in sıkıntılı hayat şartları ile baş etmeye çalışmasını ve peşinden tayinini başka bir yere istemesi fakat istediği bu tayini elde edememesini anlatmaktadır. Samet artık elinden bir şey gelmeyeceğini düşünüp çaresizliğe ve umutsuzluğa kapıldığı sırada öğretmen Nuray ile tanışır ve durumlar gelişmeye adım atar.

Kuru Otlar Üstüne Oyuncuları

Merve Dizdar

Son olarak Masum Apartmanı dizisinden Gülben karakterini canlandıran Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu ve Kayseri Kadir Özgü Üniversitesi Oyunculuk Kısmı’nden yüksek lisans derecesini aldı. Vatanım Sensin ve Mucize Doktor benzer biçimde dizilerde de rol alan güzel ve yetenekli oyuncu Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar benzer biçimde dizi ve filmlerde rol almıştır.

Deniz Celiloğlu

1 Ocak 1986’da Bulgaristan’da dünyaya geldi. Bulgaristan’daki soykırımla bağlantılı olarak 3 yaşlarındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye geldi. Tiyatro Kısmı mezun olmuştur. Birçok tiyatro oyununda rol aldı. Gecenin Kraliçesi, Kanıt, Mükemmel Yüzyıl, Çalıkuşu, Marlon, Siyah Beyaz Aşk, Son Çıkış, Talebe İşleri, 7. Koğuştaki Mucize benzer biçimde yapımlarda rol alan Deniz Celiloğlu, 2010 senesinde Müge Bayramoğlu ile evliliğe ilk adımını attı fakat birliktelikleri 3 yıl sürdü. Deniz Celiloğlu 1.87 boy ve 82 kilo’dır.

Musab Ekici

Babamın Kanatları filmi ile tanınan ve bu filmimizde gösterdiği başarıdan dolayı birçok ödül alan Musab Ekici, 3 Mart 1992’de Elazığ’da dünyaya geldi. İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Musab, Acil Aşk Aranıyor, Adını Sen Koy, Olmaz Bu şekilde Şey ve İsimsizler benzer biçimde diziler de rol aldı. Trt 1’de gösterime giren Dengi Dengine mini projede Mehmet karakterine hayat verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu