Televizyon

Kuruluş Osman dizisi Bayhoca karakteri kimdir?

Geçen bölümde Ertuğrıl Gazi’nin vefat etmesi seyircileri üzmüştü. Ertuğrul Gazi, toy düzenleyerek beyliğini kime bırakacağını söyleyecekti ama vefat etti ve yeni beyin kim olacağı belirlenmedi.

Kuruluş Osman Bayhoca kimdir? Savcının oğlu kim, tarihte var mı?

Ertuğrul Gazi’nin ölümü ile Osman bey olacaktır. Ama, beylik savaşı sona ermeyecektir. Gündüz, Dündar ve Savcı kendilerini bey olarak görmek istiyor. Eşlerinin baskısı altında hepimiz Osman’a düşmanlık duyar. Önceki bölümlerde Savcı’nın oğlu Bayhoca’nın geleceği tartışıldı, sevenler bu oyuncunun ne süre geleceğini ve kimin canlandıracağını merak etti.

Kuruluş Osman’ın oğlu Bayhoca 40. bölüm’de diziye giriyor. Diziye girmesiyle birlikte yeni aksiyon ve gerilim yaşanacak. Beylik meselesinde Osmanlı ile karşı karşıya kalıp kalmayacağı ise merak edilmektedir. Gerçek tarihte Bayhoca diye birisi var mı? Kaç yaşlarında öldü? Oğuz’un Kayı boyuna haiz olan Saru Batu Savcı Bey’in iki oğlundan birisidir. Ermenibeli Savaşı esnasında genç yaşta şehit oldu. 1268-1284.

Kuruluş Osman, dev bütçesi ve kuvvetli oyuncu ekibi yardımıyla projede yer alacak her karakteri özenle seçmektedir. Seçilen oyunculardan ilkin oldukça sayıda eğitimden geçerler. Ata binmek ve kılıç kullanmak benzer biçimde. Yağızkan Dikmen diziye katılmadan ilkin birçok durumda ilerleme kaydetti. Fakat projede uzun süre kalacağını sanmıyoruz.

Yağızkan Dikmen Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Bayhoca karakterini canlandıran genç oyuncumuz Yağızkan Dikmen, Asla Vazgeçmem dizisindeki Emir karakteriyle ekranlar karşısına çıkmıştı. Görevi gereği hafızalarda yer bulamadı ama Kuruluş Osman dizisinde önceden oldukça tanınacak bu da onun için büyük bir fırsat olacak. 32 yaşındaki Yağızkan Dikmen, Haliç özel üniversitesi tiyatro ve oyunculuk bölümünden mezun oldu. Ağır Roman Yeni Dünya, Cinayet ve Asla Vazgeçme benzer biçimde projelerde rol almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu