Teknoloji

LG, 2024’te QNED ve QNED Mini LED TV’leri tanıtıyor

LG Electronics, 2024 için en son QNED ve QNED Mini LED TV serisini tanıttı. Bu seride, 98 inçlik dev ekran dahil olmak üzere çeşitli ekran boyutları bulunuyor. Bu televizyonlar, özellikle resim kalitesi, gelişmiş yapay zeka işleme, kişiselleştirilmiş seçenekler ve zarif tasarım gibi anahtar özelliklere odaklanıyor.

2024 QNED TV’lerin dikkat çekici bir özelliği, gelişmiş AI ve grafik performansı sunan yükseltilmiş α8 AI İşlemcisidir. Bu işlemci, daha duyarlı bir izleme deneyimi sunuyor. AI Resim Pro özelliği, her sahnede yüzleri, nesneleri ve arka planları tanıyarak resim kalitesini artırıyor, Dinamik Ton Eşleme Pro ise HDR’i optimize ederek üç boyutlu görüntü kalitesini iyileştiriyor. Kişisel Resim Sihirbazı, kullanıcıların kişisel tercihlerine göre görüntü kalitesini özelleştirmelerine olanak tanıyor.

Ses performansı açısından, LG AI Ses Pro, 9.1.2 kanal konfigürasyonuyla sanal surround ses sağlıyor. WOW Orkestrası ise, televizyon hoparlörlerini LG Sound Bar ile bütünleştirerek etkileyici bir üç boyutlu ses deneyimi sunuyor.

Quantum Dot ve NanoCell renk teknolojilerini kullanan bu TV’ler, canlı resim kalitesiyle sürükleyici bir ev eğlencesi deneyimi sunuyor. Hassas Karartma ve yerel karartma teknolojileri, gradyanları iyileştiriyor, kontrastı artırıyor ve parlaklık seviyelerini optimize ediyor.

LG, 2024 QNED ve QNED Mini LED TV’lerini tanıttı. 2024 QNED TV’ler, herhangi bir alana sorunsuzca uyum sağlayan yalnızca 29mm inceliğinde zarif bir profile sahip. TV’ler, ek esneklik için duvara monte seçeneklerini destekliyor.

LG, en son webOS akıllı TV platformuna beş yıllık bir yükseltme sunan webOS Re:New programını tanıttı. Bu girişim, kişisel profiller, Dinamik Q Kartı ile hızlı erişim ve Apple AirPlay ve Chromecast desteğini içeriyor.

LG, çeşitli ihtiyaçları karşılamak için, adanmış menü ayarları, işaret dili avatarları ve uzaktan kumanda eğitimleri gibi erişilebilirlik özelliklerini entegre ediyor.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik konusunda, en yeni TV modellerinin fiyatları ve çıkış tarihleri lansman sırasında açıklanacak. LG, 9-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan CES 2024’te en son QNED ve QNED Mini LED TV’lerini sergileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu