Magazin

Maskesi yakalanan Merve Boluğur’dan garip savunma

Yasak olmasına karşın devamlı maskesiz görüntülenen hatta bunun için ceza yiyen oyuncu Merve Boluğur, paylaşımları ve açıklamalarıyla gene adından söz ettirmeye devam ediyor.Yakın süre ilkin bir YouTube kanalı açan Boluğur, son röportajında hususi hayatıyla iş hayatına kadar bilinmeyenleri söyledi.

“HER ŞEYİ DIŞARIDA ARAYAN BİRİYDİM”

33 yaşındaki meşhur isim ‘Seneler içinde hayatında neler değişti?’ sorusu üstüne şunları söylemiş oldu: “Maddiyat… Madde ağırlıklı gittiğim bir yoldu. Her şeyi dışarıda arıyordum. Baktım, hayatta da sınanmalarımız bitmiyor. Manaya yöneldim. Korkularımın üstüne gittim. Önceliklerim, yaşamı yorumlama şeklim değişti. Kendime sınırları koyan meğer benmişim. Bir suçlu yokmuş. Bu tarz şeyleri idrak etmek da aslına bakarsak yaşla ilgili değil. Önem verilen olan edindiğin detayları uygulamaya koymak.”

“İNANCI ÇOK SAĞLAM BİRİYİM”

Yasak olmasına karşın devamlı maskesiz görüntülenen Boluğur, “İnancı fazlaca sağlam biriyim. Yaradan’a fazlaca inanıyorum. O anlamda hesap verdiğim, sığındığım tek o, hakkaten” diyerek kafa karıştırdı. Paylaşımlarından dolayı takipçilerinin ‘Bu kız delirdi’ yorumlarına maruz kalan oyuncu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bende kusur gören kendinde görüyordur. Her gördüğümüze eleştirel olarak etiket yapıştırabilen bir toplumuz. Ben özümü, kendimi yaşıyorum. Hayallerim doğrultusunda ilerlemeyi seçiyorum. Bu söylediğin yorumlar yüzünden bir dönem çekincelerim oldu. Fakat eleştiri adı altında meydana getirilen şeyler bizi o denli kısıtlıyor ki. Öyleki olmamalı. İnsanlar gülmeyi de, ağlamayı da, potansiyellerini de yaşayabilmeli. Bu yüzden tepki, eleştiri gelecekse de gelsin.”

“İNSANLAR YAŞADIĞIMI ŞEYLERİN BENZER OLDUĞUNU BİLSİN İSTEDİM”

“Uzun süreden beri hayal ettiğim bir projeydi fakat birazcık ertelemiştim” diyerek yeni açmış olduğu YouTube kanalı hakkında konuşan Boluğur, “İçe yöneldiğim bir evreydi. Kendime ‘Keyif alabileceğim neler olabilir’ benzer biçimde sorular sormuş oldum. İlk seçeneklerimden biri YouTube kanalı açmak oldu. Dışarıdan her insanın bilmiş olduğu bir Merve Boluğur var. Sanki o Merve; Ayşe, Fatma ve başka birinden farklıymış benzer biçimde bir idrak oluşuyor. Fakat seninle benim aramda hiçbir fark yok. Yaşadığımız şeyler de fazlaca benzer. İnsanların bu tarz şeyleri bilmesini istedim. Stratejik yaşamayı değil de kendimi olduğum benzer biçimde ortaya koyabilme cesaretini göstermeyi önemsedim” ifadelerini kullandı.

“MEDİTASYONLA İÇİNDEKİ BÜYÜK GÜCÜ KEŞFETTİM”

Üç senedir ekranda olmayan oyuncu, içinde bulunmuş olduğu durum için “Teklifler aldım fakat 18’den 30 yaşıma kadar etkin olarak oyunculuk yaptım. Bir dönem bitkinlik ve peş peşe işlerin vermiş olduğu bir sıkılma evresi yaşadım. İnsan işin ünlülük kısmında kendini birazcık geri çekmek de istiyor. Kendi yaşamını yaşamak istiyorsun. Evinde oturup kendini geliştirmek için kitap okumak, ailenle önceden sık zaman geçirmek… Bunun yanında insani boyutta kendimi gerçekleştirmekle ilgili bazı süreçlerden geçtim. Meditasyon yardımıyla kendimle ilgili enteresan şeyler keşfettim. İçimde meğer büyük bir güç varmış” şeklinde konuştu.

“ERGENLİĞİMDE ALDATTIM”

Aşk hakkında konuşan ve ihanet itirafında bulunan Boluğur, cümlelerine şu şekilde devam etti: “Olayın zararlı kısmına bakmakla ilgili bir meylimiz var. Aslen aşk, refah ve güvendir. Bir şeyler sonlanabilir, hayat devam ediyor. Oradan edineceğimiz dersler tekamül için lüzumlu. Benim de tepindiğim zamanlar oldu. Acımdan çözüm odaklı biri olarak çıkma becerisini aşk acısıyla kazandım. Hayatta ergen olarak hareket ettiğim evrelerde, özetlemek gerekirse ne istediğimi bilmediğim zamanlarda, o anki mutsuzluğum sebebiyle aldatma hareketinde bulunmuştum, bu kadar diyeyim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu