Magazin

MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu kim oldu?

MasterChef’te final heyecanı yaşandı. Finale kalmayı başaran Serhat Doğramacı ve Barbaros Yoloğlu, MasterChef büyük finalde şampiyon olmak için birbiriyle yarıştı.Dün akşam gösterime giren final öncesi bölümde Barbaros ve Serhat birisi yaratıcılık yemeği olmak suretiyle 3 değişik yiyecek yaparak jürinin beğenisi kazanmıştır ve puanları aldı. Barbaros gece sonunda toplam 69 puan alarak geceyi birinci tamamladı.

SERHAT 3 PUANLIK FARKI KAPATTI

Bugünkü büyük final gecesinin ilk turunda ise Serhat aradaki 3 puanlık farkı kapattı. Başlangıç tabağı, ana yiyecek ve tatlıdan oluşan ilk turda Barbaros jürilerden toplam 92 puan alırken Serhat ise 91 puan alarak farkı bire düşürdü. Final gecesinin ikinci oyununda ise yarışmacılar gene yaratıcılıklarını kullanarak şeflerden geçer not almak için kıyasıya yarıştı. Bu turu da Barbaros rakibi Serhat’tan bir puan fazla alarak önde bitirmeyi başardı. Gecenin ikinci turunda Barbaros 118 puan, Serhat ise 117 puan aldı.

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020 ŞAMPİYONU SERHAT OLDU

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın jüri üyeliğini yapmış olduğu MasterChef Türkiye finalinde şeflerin tadımlarının arkasından puanlama sonucu Serhat şampiyon oldu. Final oyununda puanlama sonucu Barbaros 142, Serhat ise 144 puan aldı. Öbür taraftan, geçen yıl 100 bin lira olarak verilen büyük ödül bu yıl otomobil olarak açıklandı.

SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

23 yaşındaki Serhat Doğramacı, 10 yıla yakın bir süredir aşçılığa dair eğitim ve iş tecrübesi bulunduğunu söylüyor. Ulusal ve internasyonal gastronomi yarışmalarında 15 tane madalya/kupa sahibi olan Serhat Doğramacı, ABD ve Almanya’da toplamda 3 yıl emek harcayarak iş tecrübelerine bir yenisini ekledi.İleri düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyi Almanca ve Rusça bilgisine haiz olan Doğramacı, MasterChef 2020’nin ana ekibine dahil olan iddialı adlar içinde yer aldı.

BARBAROS YOLOĞLU KİMDİR?

Samsun’un Alaçam ilçesinde doğan Barbaros Yoloğlu, liseye başlayana dek güreş ve değişik spor dalları ile yakından ilgilendi. Güreşi bıraktıktan sonrasında Turizm Lisesi’ne gitmeye kabul eden Yoloğlu, bir süre turizm bölgelerinde yetişmen talebe olarak çalışmış; arkasından üniversite eğitimini almak için gittiği Erzurum’da, uzun bir süre emek verme hayatına devam etti.2 yıl ilkin yine mutfakta çalışmaya süregelen Barbaros Yoloğlu, kariyer planlarını gerçekleştirmek ve hedeflediklerini elde etmek için MasterChef’e başvurmuş, ana ekibe dâhil olmaya hak kazanarak, bu sezonun 16 yarışmacısından oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu