Magazin

MasterChef Türkiye’de büyük finali kim kazandı

MasterChef Türkiye’de bu akşam büyük finalin ilk raundunda Barbaros ile Serhat karşı karşıya geldi. Temmuz ayında başlamış olan MasterChef 2020’de son ikiye kalmayı başaran yarışmacılara içinde nefes kesici bir savaş başladı. Barbaros ve Serhat, MasterChef Türkiye 2020 kupasını almak için mutfaktaki tüm hünerlerini sergiledi. Bugün, üç değişik konsepte nazaran meydana getirilen 3 oyun sonrasında şeflerin vereceği puanlar ilk turun galibini belirledi.

İLK YAPTIKLARI YEMEĞİ BİR KEZ DAHA YAPTILAR

İlk oyunda yarışmacılar, MasterChef’te ilk yaptıkları yemeği bir kez önceden hayata geçirmeye çalıştı. Yarışmada öğrendikleri ile değişik teknikler ve malzemeler kullandı. Bu yemeği yapmaları için bir saat süreleri vardı. Süre sonunda şefler, meydana getirilen yemeklerin tadımını yapmış olup değerlendirmelerini söyledi. Bu oyunda yarışmacıların aldıkları puanlar şu şekilde;Danilo şef: Serhat 8 – Barbaros 9Somer şef: Serhat 8 – Barbaros 8Mehmet şef: Serhat 7 – Barbaros 8Barbaros: 25Serhat: 23

YARATICI BİR YEMEK YAPILDI

Günün ikinci oyununda dört ana ürün ve temel gıdalar kullanılarak bir yaratıcı yiyecek yapılacaktı. Verilen süre gene bir saat oldu. Yarışmacıların hazırladığı tabaklar şefler tarafınca değerlendirildi. İkinci oyunda yarışmacıların kazandığı puanlar şu şekilde;Danilo şef: Serhat 7 – Barbaros 7Somer şef: Serhat 7 – Barbaros 7Mehmet şef: Serhat 7 – Barbaros 7İki yarışmacı da 21’şer puan aldı ve böylece puan durumunda değişim olmadı. Bu oyun sonrasında Barbaros 46 puana, Serhat 44 puana terfi etti.

BARBAROS İLK TURDA EN ÇOK PUANI ALAN İSİM OLDU

Gecenin son bölümünde yarışmacılar kendileri için dönüm noktası sayılan yemeği yapmış oldu. Süre sonunda şefler günün son puanlarını verdi. Verilen bu puanlar sonucunda Barbaros, 69’a 66 skorla ilk turu kazanan yarışmacı oldu.Barbaros 25 + 21 + 23 = 69Serhat 23 + 21 + 22 = 66

BÜYÜK FİNAL PAZAR AKŞAMI

MasterChef büyük finali 3 Ocak Pazar akşamı ekranlara gelecek. Serhat ve Barbaros finalinde şampiyon belli olacak.

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020’NİN ÖDÜLÜ NE OLACAK?

İlk iki dönemde MasterChef kısaca usta şef olmayı başaran adlar 100 bin TL para ödülü kazanmıştır.2019’da ise gene şampiyon için para ödülü beklenirken para ödülü son model otomobil ile değiştirildi. Doğrusu MasterChef para ödülü ne kadar olacak diye merak edilirken 2019 şampiyonu bir sürprizle karşılaştı ve Fiat Dolce Vita sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu