Televizyon

Menajerimi Ara dizisi Levent Ülgen kimdir?

Menajerimi Ara adlı diziye her bölümde birbirinden değişik meşhur adlar konuk oluyor. Her Pazar akşamı Star TV kanalında izleyici ile buluşan Menajerimi Ara adlı dizinin bu haftaki konuk oyuncusu Levent Ülgen oluyor. Oyuncu Levent Ülgen’in oldukça malum dizilerinden birisi Akasya Durağı adlı dizidir. Oyuncu son olarak Gençliğim Eyvah adlı projede rol aldı. Peki Levent Ülgen kim, kaç yaşındadır? Oyuncu Levent Ülgen aslen nerelidir, eşi kimdir?

Levent Ülgen kim?

Oyuncu Levent Ülgen’in tam adı Ömer Levent Ülgen’dir. Ömer Levent Ülgen, 8 Ağustos 1962’de Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Oyuncunun anası aslen Şereflikoçhisar’lıdır. Babası Yaşar Bey İş Bankası’nda müdürlük yapmış olan Ömer Levent Ülgen’in bir de kız kardeşi bulunuyor.

Oyuncu Ankara İnönü Lisesi’ni bitirdikten sonrasında, ODTÜ Fizik Kısmı’nden mezun olmuştur. Buradan mezun olduktan sonrasında Ankara Halk Tiyatrosu’nda oynamış almış ve sonrasında Ankara Sanat Tiyatrosu’na iştirak etmiştir. Burada değişik oyunlar için sahneye çıkarken, Hacettepe Üniversitesi Konservatuvar’ı Tiyatro Bölümünü tamamlamıştır. Atçalı Kel Mehmet adlı oyunda figüranlık ile tiyatro hayatına başlamış ve hem çocuklar hem de büyükler için oynanan değişik oyunlarda çeşitli roller alarak devam etmiştir. Mezun olduktan sonrasında Devlet Tiyatroları’nın bünyesinde oyuncu ve yönetmen olarak çalışmıştır. Ek olarak bu süreçte yüksek lisans eğitimini de tamamlamıştır.

2002 senesinde gösterim hayatına başlamış olan “En Son Babalar Duyar” adındaki TV dizisinde canlandırdığı “Hayırsız ve üçkağıtçı olan Damat Kadir” görevi ile adını duyurmuştur. Oynadığı bu karakter ve özelliği ile ağzından düşmeyen “Hallederiz” repliği fazlasıyla tuttu. Bu yüzden hem karakteri hem de Levent Ülgen’in adı belli bir dönem “Hallederiz Kadir” olarak anıldı.

Oyuncu bir dönemde TRT 1 kanalında gösterime giren “Bir Kelime Bir İşlem” adlı programın sunuculuğunu yapmış oldu.

Sivil Cemiyet Kuruluşları çalışmalarında etkin bir durumda oynamış açıklayan Levent Ülgen, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin geleneksel Nazım Günleri’nde de, Yılmaz Onay tarafınca, okuma tiyatrosu olarak sahnelenen Nazım Hikmet oyunlarında, 2007 senesi itibari ile her yıl gönüllü olarak sahneye çıkmaktadır.

Oyuncu Levent Ülgen Kanal D kanalında gösterime giren Akasya Durağı adlı dizi ile adını duyurmuştur.

2014 yılının Kasım ayında Show TV kanalında gösterime giren, Türker İnanoğlu yapımcılığı ile Erler Film’in yapmış olduğu “Roman Havası” adlı dizinin başrolünü Oya Başar, Cezmi Baskın, Petek Dinçöz, Erkan Şahin, Günay Karacaoğlu şeklinde adlar ile paylaşmıştır.  Roman Havası adlı dizinin kadrosunda hem de; İlhan Daner, Lalizer Kemaloğlu, Boğaç Aksoy, Gökhan Şahin, Gülay Baltacı, Mehtap Ar, Hakan Dülger, Çiğdem Aygün, Galip Erdal, Goncagül Narlı, Mesut İzgi şeklinde birbirinden başarıya ulaşmış adlar de bulunuyordu.

Levent Ülgen’in eşi kim?

Ülgen, meslektaşı olan tiyatrocu Tülay Bursa ile bir dönem evliydi. Sonrasında 4 Haziran 2014’te dört yıl beraberlik yaşamış olduğu danışmanı Ziynet Şafak’la yaşamını birleştirmiştir. Oyuncunun Eris Ülgen isminde bir evladı bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu