Spor

Mesut Özil, Arsenal Takımı hakkında ciddi suçlamalarda bulundu

GundemLab.com – Mesut Özil, Arsenal Takımı hakkında ciddi suçlamalarda bulundu. Mesut Özil ilk olarak Londra Arsenal’de aşama indirilmesi hakkında kamuoyuna açıklamalarda bulunmuş oldu. 32 yaşındaki oyuncu, öteki şeylerin yanı sıra kulübü sadakat eksikliği ile suçluyor. Özil’in en erken 2021 yılına kadar yine oynamasına izin verilmeyecek. Peki Mesut Özil niçin Arsenal’e kırgın? İşte detaylar…
Mesut Özil , Arsenal FC’nin Premier Lig ekibine aday olmamasına “derin hayal kırıklığına” tepki gösterdi.

32 yaşındaki eski Alman internasyonal oyuncu, ” 2018’de yeni sözleşmemi imzaladığımda sevdiğim kulübe, Arsenal FC’ye sadakatimi ve sadakatimi vaat ettim ve bunun karşılıksız kalması beni üzüyor” diye yazdı. Instagram’da Çarşamba günü.
Teknik direktör Mikel Arteta, Özil’i kulübün Premier Lig ekibine aday göstermemişti, bu yüzden atak oyuncusu artık yıl sonuna kadar ligde görünmeyecek.

Mesut Özil’in İnstagram Paylaşımı

View this post on Instagram

This is a difficult message to write to the @Arsenal fans that I’ve played for over the past few years. I’m really deeply disappointed by the fact that I have not been registered for the @premierleague season for the time being. Upon signing my new contract in 2018, I pledged my loyalty and allegiance to the club that I love, Arsenal, and it saddens me that this has not been reciprocated. As I have just found out, loyalty is hard to come by nowadays. I’ve always tried to remain positive from week to week that there’s maybe a chance to get back in the squad soon again. That’s why I kept silent so far. Before the Coronavirus break I was really happy with the development under our new coach Mikel Arteta – we’ve been on a positive way and I would say my performances were on a really good level. But then things changed, again, and I was not longer allowed to play football for Arsenal. What else can I say? London still feels like home, I still have many good friends in this team, and I still feel a strong connection with the fans of this club. No matter what, I will keep fighting for my chance and not let my 8th season at Arsenal end like this. 🙏🏼🙏🏼 I can promise you that this hard decision won’t change anything in my mindset – I will continue to train as best as I can and wherever possible use my voice against inhumanity and for justice. #M1Ö #YaGunnersYa

A post shared by Mesut Özil (@m10_official) on Oct 21, 2020 at 4:13am PDT

“Bu, yazılması zor bir mesajdır. @Arsenalson birkaç senedir oynadığım hayranlar. İçin kayıt yaptırmadığım için hakikaten derin hayal kırıklığına uğradım.@premier league şimdilik sürem. 2018’de yeni sözleşmemi imzaladıktan sonrasında sevdiğim kulüp Arsenal’e sadakatimi ve bağlılığımı taahhüt ettim ve bunun karşılıksız kalması beni üzdü. Yeni öğrendiğim benzer biçimde, günümüzde sadakate ulaşmak zor. Her haftadan haftaya hep pozitif kalmaya çalıştım, kim bilir kısa süre sonrasında yine ekibe dönme şansı olabilir. Bu yüzden şimdiye kadar sessiz kaldım. Koronavirüs kırılmadan ilkin, yeni koçumuz Mikel Arteta’nın yönetimindeki gelişmelerden hakikaten memnun kaldım – pozitif bir yoldaydık ve performanslarımın hakikaten iyi bir seviyede bulunduğunu söyleyebilirim.
Fakat sonrasında işler gene değişti ve artık Arsenal için futbol oynamama izin verilmedi. Başka ne söyleyebilirim ki? Londra hala ev benzer biçimde hissediyor, bu takımda hala birçok iyi dostum var ve hala bu kulübün taraftarlarıyla kuvvetli bir bağ hissediyorum. Ne olursa olsun şansım için savaşmaya devam edeceğim ve Arsenal’deki 8. sezonumun bu şekilde bitmesine izin vermeyeceğim.  Size bu zor kararın zihnimdeki hiçbir şeyi değiştirmeyeceğine söz verebilirim – elimden geldiğince eğitmeye devam edeceğim ve mümkün olan her yerde sesimi insanlık dışılığına karşı ve hakkaniyet için kullanacağım.”
Mart ayından bu yana Arsenal’de hareketsiz kalan ve son zamanlarda kadroda nadiren yer edinen Özil, takıma dönmeyi ummuş olduğu için şimdiye kadar sessiz kaldı. 2014 dünya şampiyonu “Devamlı pozitif kalmaya çalıştım” diye yazdı.

Özil pes etmek istemiyor

Özil, “şansım için savaşmaya devam edeceğini ve Arsenal’de sekizinci sezonumun bu şekilde bitmesine izin vermeyeceğini” deklare etti. Karar tavrını değiştirmeyecek, eğitimde her şeyi vermeye devam edecek. “Londra hala ev benzer biçimde hissediyor, takımda hala birçok iyi dostum var ve hala kulübün taraftarlarıyla kuvvetli bir bağ hissediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu