Minecraft oyununu oynamak için Microsoft hesabı gerekecek

GundemLab.com – Halen Mojang hesaplarının bir Microsoft hesabına taşınması gerekecektir. Minecraft oyununda önümüzdeki yıldan itibaren bir Microsoft hesabı sahibi olmanız gerekecek.
Microsoft’un Mojang’ı satın almasından 6 yıl sonrasında Minecraft: Java Edition, Windows 10 / Bedrock sürümünden değişik kaldı. Birincisi, oyunu modifiye etmek istiyorsanız Minecraft oynamanın en iyi yoludur ve gene de gösterim öncesi ‘Anlık Görüntülere’ erişmenin tek yolu (temelde gelen içerik için betalar). Ama 2021’de yapılacak duyuru ile nihayet işler değişmek suretiyle, Java Edition’ı oynamak için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak.

Mojang duyurusunda, yeni hesap sisteminin getireceği tüm pozitif değişimleri not ediyor: iki faktörlü kimlik doğrulama, söyleşi ve çağrı engelleme ve geliştirilmiş ebeveyn denetimleri. Mojang ek olarak Java’nın tüm avantajlarının ortadan kalkmayacağını güvence eder: modlar ve görünümler gene de oluşturulabilir ve kullanılabilir ve öteki Java sürümü halkıyla oynamaya devam edebilirsiniz. Bununla beraber, hesap değişikliği Java ve Bedrock oyuncuları içinde çevrimiçi oyun oynanmayacaktır.
Mevcut Java kullanıcılarının 2021’in başlarında “mecburi” geçişi yapması gerekecek. Bu, gruplar halinde gerçekleşecek ve geçişinizi tamamladığınızda parasız bir pelerin alacaksınız. Java’ya yeni gelenlere erişince, bu ay bir süre sonrasında kendilerinden Mojang hesabı yerine bir Microsoft hesabı oluşturmaları istenecek. Süreç oldukça karmaşık görünmüyor ve bu SSS, taşınmanın bir çok yönünü ele alıyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir