Teknoloji

Minecraft oyununun yeni güncellemesi ne zaman çıkacak?

Uzun senelerdir sektörde oldukça satan oyun pozisyonunu korumayı başaran Minecraft, olduğu yeni güncellemelerle fazlaca önceden keyifli bir hale geliyor. Kısa süre sonrasında java güncellemesi alacak Minecrraft’a şuana kadar gelecek en büyük güncellemelerden birisi gelecek. Güncellemeye ilişkin edinilen bilgilere nazaran Minecraft topluluğu içinde bir oylama yapılmış oldu.

Minecraft güncellemesiyle gelecek yenilikler

2020 yılı başlarında 1.16 Nether güncellemesiyle oyun içine biyom ve öge eklendi. Eski ve kıymetli eşyaların da eklendiği güncellemelerde oyundaki oldukça fazla sorun de ortadan kaldırılmıştı. Bunu müteakip yeni güncellemeyle extra düzeltmeler ve optimizasyonlara yer verilmesi planlanıyor. Yeni ögelerin de ekleneceği haberler içinde bulunurken en net sonuçlar yeni güncelleme yayınlandıktan sonrasında belli olacak.

Yeni güncelleme ne zaman yayımlanacak?

Senenin ilk büyük güncellemesi Mart ayında yapışmış ve oyuna fazlaca sayıda yeni öge ve biyom eklenmişti. İyileştirmelerden sonrasında meydana getirilen güncellemelerde oyuncular oldukça fazla yeni sürprizle karşılaşmıştı. 1.17 java güncellemesinin ise 2021’in ortalarında gelmesi planlanıyor.

Güncellemeyle gelmesi beklenen yenilikler

Yeni güncellemeyle oyuna gelmesi beklenen yenilikler;

Yeni blok ve ögeler,

Gelişmiş görüntü paketleri,

Yeni dağlar,

Yeni mağaralar şeklindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu