Teknoloji

Asgari ücretin açıklanma tarihi belli oldu!

Türkiye’deki çalışanların önemli bir kısmı asgari ücret alıyor. Ancak asgari ücret zammını sadece asgari ücret alanlar değil, beyaz yaka çalışanları da merak ediyor çünkü bu zam onların da maaşlarına etki ediyor. Ülkenin neredeyse tamamının merakla beklediği asgari ücret zammının ne zaman açıklanacağı artık netlik kazandı.

Asgari ücretin açıklanacağı tarih belli oldu!

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, “Asgari ücretin cuma günü açıklanacağını düşünüyorum. Asgari ücretliyi hiçbir zaman enflasyona ezdirmedik ezdirmeyeceğiz. Biz işverenlerimizi de desteklemek durumundayız. Şu an 500 TL prim desteği veriyoruz.” ifadelerini kullandı. Böylece asgari ücret ne zaman açıklanacağı sorusunun cevabı da bulunmuş oldu.

Ancak asgari ücretin ne kadar olacağı konusunda henüz net bir bilgi yok. Tahminlere göre, yeni asgari ücretin 16.500 TL ile 17.000 TL arasında olacağı söyleniyor. Ayrıca, bu yıl zammın tek seferde yapılacağı da belirtiliyor. Elbette, asıl amaç zamdan çok satın alma gücünün korunması ve artırılması olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu