Teknoloji

Mükemmel performans için Huawei cihazlarında tüm uygulamaları sorunsuz çalıştırın!

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Huawei, kendi ekosistemini güçlendirmeye devam ediyor. Peki, Huawei’nin kendi ekosisteminde yer alan tüm uygulama ve oyunlara erişmek mümkün mü? Bugün bu sorunun cevabını detaylı ve net bir şekilde takipçilerimizle paylaşacağız.

Tüm uygulamalara erişim, tam erişim!

Öncelikle bir konuya açıklık getirmem gerekiyor. Huawei P60 Pro’yu günlük hayatımda kullanıyorum. Gerçekten de telefonla geçirdiğim süre boyunca telefonumda olmasını isteyip de indiremediğim, yükleyemediğim ya da sorun yaşadığım herhangi bir uygulama ile karşılaşmadım. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Huawei cihazlarına aklınıza gelebilecek tüm uygulamaları sorunsuz bir şekilde indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Huawei, cihazınıza çeşitli uygulamaları yüklemeniz için size birden fazla seçenek sunuyor. Bu seçenekler arasında en güvenilir olanı elbette Huawei’nin kendi uygulama mağazası olan AppGallery. AppGallery üzerinden Whatsapp, Facebook, Instagram, Spotify, TikTok, Tinder, Telegram ve Netflix gibi birçok uygulamayı kolayca indirip yükleyebilirsiniz.

Üstelik bu uygulamaları güncellerken de herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Uygulama geliştiricileri tarafından sunulan güncellemeler anında AppGallery üzerinden kullanıcılara sağlanıyor. Özetle sosyal medya uygulamalarında herhangi bir sorun ya da sorunla karşılaşmıyorsunuz. Peki ya diğer uygulamalar?

Tüm bankacılık işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Bankacılık uygulamaları günümüz dünyasında hayatı kolaylaştıran uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulamalar sayesinde şubelere gitmeden tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz. Aslında tüm bankacılık uygulamalarını AppGallery’de bulabilirsiniz. Örneğin ben Ziraat Bankası, Halk Bankası, TEB ve Akbank uygulamalarını kullanıyorum. Bu uygulamalarda şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca uygulamaların güncellemeleri de AppGallery üzerinden anlık olarak sağlanıyor. Böylece her zaman en güncel bankacılık uygulamasını kullanıyorsunuz.

Bankacılık uygulamalarının yanı sıra kripto para ve borsa uygulamalarını da AppGallery üzerinden tek tıkla indirebiliyorsunuz.

Şimdi gelelim Huawei kullanıcılarının en çok merak ettiği detaya. Huawei akıllı telefon ve tabletlerde Google uygulamalarına erişmek mümkün mü? Elbette mümkün.

Tüm Google uygulamalarına hızlıca erişin

Huawei AppGallery’den indirebileceğiniz GBox sayesinde tüm Google uygulamalarına kolayca erişebilirsiniz. GBox’u AppGallery’den indirdikten sonra tek yapmanız gereken pil optimizasyonu ve diğer izinleri vermek. Son olarak Google hesabınızla oturum açarak GBox üzerinden tüm Google uygulamalarına erişebilirsiniz. GBox ile Youtube, Google Maps, Google Photos, Google Docs, Dropbox, Google Drive, Microsft Teams, SoundCloud, Zoom, Google Meet, YouTube Music, Google Sheet, Uber ve Airbnb gibi uygulamalara sorunsuzca erişebilirsiniz.

Ayrıca Gbox ayarlarında yer alan “CLONE seçeneği” ile alternatif kanallar üzerinden yüklenen uygulamalardaki bildirim sorunlarını da ortadan kaldırabileceğinizi belirtelim.

Özetle şu anda Huawei cihazlarda aklınıza gelebilecek tüm uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyorsunuz.

Kusursuz bir deneyim, kullanıcı dostu tasarım

Huawei AppGallery oldukça kullanıcı dostu bir arayüz ile oldukça kusursuz bir yapıda karşımıza çıkıyor. Kullanıcı dostu tasarımı ile dikkat çeken bu uygulama Huawei kullanıcıları için vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Yazımızı özetlemek gerekirse aklınıza gelebilecek tüm uygulamaları Huawei telefon veya tabletlerde sorunsuz bir şekilde çalıştırabileceksiniz diyebiliriz. Daha önce de belirttiğim gibi Huawei P60 Pro’yu piyasaya çıktığından beri kullanıyorum. Gerçekten de bu süre zarfında uygulamalarda ya da oyunlarda herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Kullandığım banka uygulamaları anında güncelleniyor. Kullanmak istediğim herhangi bir kripto para uygulamasına hızlıca erişebiliyorum. Facebook, Instagram, WhatsApp gibi uygulamalarda sorunsuz bir şekilde bildirimleri alıyorum. Yani Huawei P60 Pro’da uygulamalarla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadım, ileride de karşılaşacağımı sanmıyorum.

Bu nedenle çevrenizde Huawei cihazlarda belirli uygulamaların çalışmadığını söyleyenlere kulak asmayın. Ayrıca yukarıdaki inceleme videomuzda uygulamaların nasıl stabil çalıştığını sizlerle paylaştık.

Son olarak şunu da belirtmemiz gerekiyor. Eğer yeni bir Huawei cihaza geçiş yapmak istiyorsanız ve WhatsApp sohbetlerinizi nasıl aktaracağınızı bilmiyorsanız Meta’nın bu konuda bir rehberi olduğunu hatırlatırız. PhoneClone ve WhatsApp uygulamalarının sunduğu destek ile eski cihazınızdaki konuşmalarınızı yeni Huawei cihazınıza herhangi bir kayıp yaşamadan aktarabilirsiniz.

Bununla birlikte Huawei ekosistemi ile ilgili aklınıza takılan soru işaretleri varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden ya da YouTube’daki yorumlar bölümünden bize sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu