Televizyon

Netflix Platformu’nun Türkiye’den çekilme haberleri doğru mu?

Netflix Platformu’nun Türkiye’den çekilme haberleri doğru mu? Dijital dizi ve film platformlarından birisi olan Netflix, bu alanda öteki rakiplerine gore en oldukça tercih edilen platformlardan biridir. Korona virüs süreci ile beraber insanların evde kalmaya başlamasıyla daha oldukça kullanılmaya başlanan Netflix, dünya genelinde büyük bir kesime ulaşmıştır.

Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?

Sosyal medyada yaşanmış olan bazı olayların arkasından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu olayların yaşanmaması adına yeni bir düzenleme olması icap ettiğini açıklamıştı. Bu düzenleme ve denetleme konuşmasında Netflix’ten de bahseden Erdoğan’ın bu konuşmaları gelecek yeni düzenlemelerde Netflix’i de kapsayan yenilikler olacağını düşündürdü.

Bu açıklamanın arkasından sosyal medyada birçok düşünce ortaya atılırken bunlardan en dikat çekeni Netflix’in Türkiye’den çekileceği haberi oldu. Sorun hakkında birçok tweet atan kullanıcılar bu şekilde bir şeyin olmamasını istediklerini dile getirdi.

Sosyal medyada yalan tweetler atıldı

Sosyal medya düzenlemesi oldukça konuşulan konulardan biri iken ortaya çıkan Netflix’in Türkiye’den çekilme sonucu herkesi şaşırttı 1 Ağustos 2020 tarihinde Türkiye’den çekileceği açıklanan Netflix hakkında birçok tweet ve ileti Netflix’in resmi sosyal medya hesaplarına atıldı.

Mevzu Türkiye gündeminde birinci sıraya otururken, kullanıcıları rahatlatan açıklama Netflix’ten geldi. Meydana getirilen açıklama ile konu hakkında detaylara yer veren Netflix, kullanıcılarının merak ettiklerini cevapladı.

Netflix Türkiye’den çekilme hakkında açıklamada bulunmuş oldu

Netflix yetkilileri konu hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu. Türkiye’de birçok kullanıcılarının bulunduğunu açıklayan yetkili, onların mesajlarını ve tweetlerini gördüklerini söyledi. Türkiye’den çekilme şeklinde bir niyetlerinin olmadığını açıklayan yetkili, yeni projeler ile beraber kullanıcılarının karşısına gelmeye devam edeceklerini söyledi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da konu hakkında açıklamalar yapmış oldu. Herhangi bir resmi kurumla Netflix’in iletişime geçmediğini aktaran Ünal, Netflix’in Türkiye’den ayrılmak isteyeceğini sanmadığını söylemiş oldu. Netflix’in Türkiye ile iş birliği içinde çalışacağını düşünen Ünal, yeni projeler ile beraber Netflix’te Türk kültürünün daha iyi yansıtılacağını da ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu