Teknoloji

Netflix abonelik paketleri ve fiyatları güncellendi. Ne kadar ödeyeceksiniz?

Netflix, dünya çapında büyük bir etki yaratmış ve “Stranger Things”, “Black Mirror”, “Squid Game”, “Glass Onion” gibi dikkat çekici dizilere ve filmlere ev sahipliği yaparak adını duyurmuştur. Netflix, abonelik stratejisinde değişikliklere giderek hesap paylaşımını kısıtlamış ve çeşitli abonelik planları sunmaya başlamıştır. Artık birçok farklı yayın hizmeti olduğu için kullanıcılar, aylık faturalarını düşünerek hangi hizmetlere abone olacaklarını dikkatlice seçmek zorundadırlar. Eğer Netflix aboneliğinizi düşürmeyi ya da iptal etmeyi düşünüyorsanız, aşağıdaki planları inceleyebilirsiniz.

Aralık 2023 itibarıyla Netflix, üç farklı abonelik planı sunmaktadır: Reklamlı Standart, Standart ve Premium. Her bir planın avantajları ve fiyatları bulunmaktadır. Netflix, daha önce aylık 9.99$ karşılığında sunduğu Temel planını kaldırmıştır. Ancak bu plana daha önce abone olan kullanıcılar, başka bir plana geçmedikleri veya aboneliklerini iptal etmedikleri sürece bu planı kullanmaya devam edebilirler.

-Reklamlı Standart Plan – Aylık 6.99$
-Reklamlarla desteklenir, birkaç film ve dizi hariç tüm içeriklere erişim
-Aynı anda iki desteklenen cihazda izleme
-Full HD kalitesinde izleme

-Standart Plan – Aylık 15.49$
-Sınırsız, reklamsız film, dizi ve mobil oyun erişimi
-Aynı anda iki desteklenen cihazda izleme ve indirme
-Evde yaşamayan bir ek üye ekleme seçeneği (aylık 7.99$)
-Ekstra üye slotları için aylık 7.99$ ödeme

-Premium Plan – Aylık 22.99$
-Sınırsız, reklamsız film, dizi ve mobil oyun erişimi
-Aynı anda dört desteklenen cihazda izleme
-Ultra HD kalitesinde izleme
-Altı desteklenen cihazda indirme
-Evde yaşamayan iki ek üye ekleme seçeneği (kişi başı aylık 7.99$)
-Netflix mekansal ses
-Ekstra üye slotları için aylık 7.99$ ödeme

Bu planlar, Netflix’i ilk kez denemek, belirli bir dizi veya film için geri dönmek, uzun süredir paylaşılan bir hesabı bireysel bir hesapla değiştirmek veya başka herhangi bir nedenle Netflix’e abone olmayı düşünenler için faydalı bilgiler sunmaktadır.

Netflix, farklı fiyatlandırma seçenekleri sunan popüler bir dijital yayın platformudur. En uygun fiyatlı plan olan “Standart – Reklamlı” ayda 6.99 dolar olarak sunulmaktadır ve reklamlarla desteklenir, hemen hemen tüm filmleri ve TV şovlarını içerir. Daha üst seviye olan “Standart” plan ise aylık 15.49 dolardır ve birden fazla kişinin yaşadığı evler için idealdir. “Premium” plan ise aylık 22.99 dolardır ve Netflix’in sunduğu en iyi özellikleri barındırır. Bu planlar, farklı ihtiyaçlara ve bütçelere uygun çeşitlilik sunar ve kullanıcıların kendi tercihlerine göre en uygun olanı seçmelerine olanak tanır.

Not: Fiyatların Türkiye yansıması henüz belli değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu