Teknoloji

Nubia’nın yeni 4K Mini LED oyun monitörü mağazalarda

Nubia’nın Red Magic serisi, kısa süre önce GM001 serisi 5088 Bölge Mini LED oyun monitörünü duyurdu ve ön satışa sunuldu. Şimdi bu monitör, JD.com üzerinden 5499 Yuan (yaklaşık 770 dolar) fiyatla satışa çıktı. Bu monitörün temel özelliklerine bir göz atalım.

Nubia Red Magic 5088 bölge oyun monitörü, 27 inçlik AUO 7.0 Hızlı IPS paneli ile dikkat çekiyor. Bu panel, hızı ve netliği ile tanınmakta. 5088 lamba boncuğu ve Mini LED bölgelendirmesi sayesinde, aydınlatmayı hassas bir şekilde kontrol ediyor. Öne çıkan özelliklerinden biri ise, hızlı tempolu oyunlar ve yüksek çözünürlüklü içerikler için uygun olan 4K çözünürlüğünde yüksek 160Hz yenileme hızını desteklemesi. Ayrıca, 10-bit renk desteği ile geniş bir renk spektrumu sunarak canlı ve doğru renkler sağlıyor.

Kontrast ve tepki süresi açısından, Red Magic monitörü 1 milyon ile 1 arasında dinamik kontrast oranı ve sadece 1ms’lik ultra hızlı bir tepki süresi sunuyor. HDR 1400 sertifikası ile olağanüstü parlaklık ve kontrast seviyeleri sunarak dikkat çekici bir izleme deneyimi sağlıyor. Hem FreeSync hem de G-Sync ile uyumlu olan monitör, pürüzsüz ve yırtılmadan oyun deneyimi sunuyor.

Nubia’nın yeni 4K Mini LED oyun monitörü raflarda

Monitör, renk doğruluğu konusunda da üstün. sRGB, DCI-P3 ve Adobe RGB renk gamlarının %99’unu kapsıyor. Profesyonel renk kalibrasyonu ile ΔE<1 değerini sağlayarak, renkleri hassas bir şekilde temsil ediyor. Ayrıca, ortam ışığına bağlı uyarlanabilir parlaklık ve göz yorgunluğunu azaltmak için çeşitli ekran modları gibi üç göz koruma fonksiyonu sunuyor.

Bu monitör sadece performansla değil, estetik ve işlevsellikle de öne çıkıyor. Görsel deneyimi artırmak için bir RGB ortam ışığı halkası ve ayarlanabilir döner bir stand içeriyor. Bağlantı seçenekleri çeşitli, HDMI 2.1, DP ve 90W Type-C bağlantıları mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu