Televizyon

Okan Bayülgen, Gazze’ye destek verenler arasında yerini aldı: “Yaşasın Filistin”

İsrail’in Gazze’deki devam eden saldırıları dünya genelinde tepki çekiyor. Soykırım suçlamalarıyla gündemde kalan İsrail, masum sivil halkına karşı şiddetini her geçen gün artırıyor. Global olarak düzenlenen protestolarda, milyonlarca kişi İsrail’i kınayarak Gazze’ye destek mesajları gönderiyor. Türkiye’den birçok tanınmış isim de bu vahşete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için seslerini yükseltiyor. Gazze’ye destek veren son ünlü isim, sinema dünyasının parlayan yıldızlarından Okan Bayülgen oldu.

Gazze’deki trajediyi vurgulayan Bayülgen, katıldığı bir ödül töreninde bu konuya değindi. Bölgedeki vahşete seyirci kalmayan herkese teşekkürlerini sunan Bayülgen, “Dünya’nın bu olaya seyirci kalması korkutucu. Bu konudan hiç bahsetmeme lüksümüz yok” dedi. Bayülgen, konuşmasına “Yaşasın hayat! Yaşasın çocuklar! Yaşasın Filistin!” ifadeleriyle devam etti.

Bu duruma sessiz kalmamanın önemini vurgulayan Okan Bayülgen; “Dünya bu dram karşısında adeta seyirci kalıyor. Bu durumu tekrar tekrar söylemeliyiz: Dünya gerçekten seyirci kalıyor. Bu olanlara nasıl göz yumulabilir, anlamakta zorlanıyorum. Yavuz ve Fulya’ya, bu konuda sessiz kalmayanlara teşekkür etmeliyiz. Bu gece burada olan tüm sanatçılar ve izleyiciler, sizler de sessiz kalmıyorsunuz. Sesimizi yükseltmeli, şarkı söylemeli, bağırmalı, haykırmalı, bu konuyu paylaşmalıyız ve asla gündem dışı bırakmamalıyız. Yaşasın hayat! Yaşasın çocuklar! Yaşasın Filistin!” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu