Televizyon

Olağan Şüpheliler dizisi oyuncuları kimlerdir?

Başrollerinde Ceren Moray, Yasemin Allen ve Bennu Yıldırımlar’ ı bulundurmakta olan Olağan Şüpheliler dizisinin 2021 senesinde EXXEN platformunda yayınlanması planlanıyor. Bir cinayette ortak olmuş olan 3 ev hanımını konu alan dizinin etkisinde bırakan bir hikayesi bulunuyor. Olağan Şüpheliler adlı yapının yönetmenlik koltuğunda Yüksel Aksu oturuyor. Ocak 2021 tarihinde çekimlerinin başlamış olacağı dizinin Nisan ayı benzer biçimde yayınlanması planlanıyor. EXXEN, yayınlayacağı bu diziye başyapıtlarından biri gözü ile bakmakta. Sevilen dizinin yapımcısı ise 1441 Yapım’dır.

Olağan Şüpheliler adlı dizide yer alacak olan oyuncular

Bennu Yıldırımlar

1968 senesinin Kasım 22’sinde dünyaya İstanbul’da gözlerini açmıştır. Kendisi Olağan Şüpheliler dizisini çekeceği sırada 53 yaşlarında olacaktır. Üniversite eğitimini; İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kısmı’nde tamamlamıştır. Kendisi aynı meslekten olan Bülent Güvenilir Yarar ile evliliğe ilk adımını atmıştır ve ikilinin bir adette evladı bulunmaktadır. Oyunculuk halletmeye başladığından beri birçok alanında ustalaşmış oyuncu ile tiyatrolarda boy göstermiştir.

Oyuncunun kariyerinin parlama noktası ise Süper Baba adlı dizi ile olmuştur. Önceden sonrasında oyuncu Türk dizi tarihinde efsaneleşmiş olan Yaprak Dökümü dizisinde oynamıştır. Umutsuz Ev Hanımefendileri adlı dizideki performansı ile de Bennu Yıldırımlar yükselişine devam etmiştir. Son dönemlerde Kadın adlı projede oynayan oyuncu, canlandırdığı Hatice adlı karakter ile devleşmiştir. 58 kilodur ve 1, 67 metre uzunluğundadır.

Yasemin Allen

1989 senesinin Temmuz 10’unda, İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Kendisi şuanda 32 yaşındadır. Türkiye’ye dönüşü ilköğretim zamanlarında denk katılan Yasemin Allen, üniversite eğitimi için yine yurtdışına çıkmış, üniversite eğitimini Avusturalya’da tamamlamıştır. Türkiye’ ye yine dönüş açıklayan oyuncu Müjdat Gezen Sanat Konservatuvarında oyunculuk üstüne eğitim almıştır. Kendisinin ilk oyunculuk deneyimi Elif adlı dizi ile olmuş, performansı ve güzelliği ile birçok izleyenler üzerinde kısa bir sürede tanınmış ve kariyer basamaklarını hızlıca çıkmıştır.

Oyuncunun kariyerinde oldukça önem verilen bölgeleri olan diziler ise; Yerden Yüksek, Acıma ve Hayat Devam Ediyor adlı dizilerdir. Önceden sonrasında oyuncu Mükemmel Yüzyıl ve Şeref Meselesi adlı dizlerde de yer almış ve kariyerindeki yükselişini sürdürmeye devam etmiştir. Yasemin Allen’ın son olarak canlandırdığı karakter ise; İyi Günde Zararlı Günde adlı dizideki Melisa karakteridir. Oyuncunun ilk dijital dizi deneyimi  Olağan Şüpheliler adlı dizi ile olmayacaktır. Kendisi önceden öncesinde Fi ve 46 Yok Olan benzer biçimde intenet dizilerinde de yer almıştır.

Ceren Moray

Son olarak “Öğretmen” adlı projede Zeynep karakterine canlandıracak olan Ceren Moray, 1985 senesinin Haziran 5’inde dünyaya gözlerini Diyarbakır’da açmıştır. Olağan Şüpheliler dizisinin çekilme döneminde 36 yaşlarında olacak olan Ceren Moray, üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi Tiyatro Kısmı’nde tamamlamıştır. Oyuncunun bu zamana kadar kariyerinde yapmış olduğu en zirve nokta; O Hayat Benim adlı projede canlandırdığı Büyü karakteriyle olmuştur. Önceden sonrasında başka dizilerde de oynayan oyuncunun başarısızlık gösterdiği tek rol Öğretmen adlı projede canlandırdığı Zeynep karakteridir.

Ceren Moray’ın EXXEN platformunda yayınlanacak olan Olağan Şüpheliler adlı diziye geçme sebebinin Türk tv sektöründe yaşamakta olduğu zorluklar olduğu düşünülüyor.  Fransız Nicco ile evlenmiş olan oyuncu; Doktorlar ve Kavak Yelleri benzer biçimde Türk dizi tarihinde efsaneleşmiş dizilerde de oyunculuk sergilediği biliniyor. Kendisi 42 kilodur ve 1,61 metre uzunluğundadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu