Televizyon

“One Day” Netflix Dramasının İkinci Sezonu: Şubat 2024’te Yayınlanacak ve Şimdiye Kadar Bildiklerimiz

Netflix’in 8 Şubat 2024’te yayınlayacağı yeni dizisi, David Nicholls’ın çok beğenilen romanı “One Day”den uyarlanıyor. İlk karelerle tanıtılan dizi, “Bir Gün” olarak Türkçe’ye çevrilen romanın etkileyici hikayesini ekrana taşıyacak.

David Nicholls’ın eseri, 2011 yılında Anne Hathaway ve Jim Sturgess’in başrollerini paylaştığı bir sinema filmine de uyarlanmıştı. Yönetmenliğini Lone Scherfig’in üstlendiği ve Nicholls’ın senaryosunu kaleme aldığı film, eleştirmenlerden karışık yorumlar alsa da izleyicilerin hafızasında özel bir yer edinmişti.

Netflix’in yeni uyarlamasında başrolleri Ambika Mod ve Leo Woodal üstleniyor. Ambika Mod, “This is Going to Hurt” ile dikkat çekerken, Leo Woodal ise “The White Lotus” ve “Citadel” gibi önemli yapımlarda yer aldı. Dizinin senaryosu ise Bafta ödüllü Nicole Taylor tarafından kaleme alındı.

Hikaye, Emma Morley ve Dexter Mayhew’un üniversitedeki ilk tanışmalarının ardından her yıl aynı günde bir araya gelmelerini konu alıyor. İlk günlerinden bu özel günlerine kadar geçen yıllarda ikili, birbirlerinden uzaklaşsa da hayatlarının her döneminde birbirlerine bağlı kalır. Yıllar içinde farklı yollara sapmış olsalar da her yıl aynı gün buluşma geleneği devam eder.

Bu özel günler, aşkın ve yaşamın karmaşıklıklarıyla dolu bir ilişkiyi ortaya çıkarır. Dizi, izleyicilere duygusal ve düşündürücü bir hikaye sunarak, aşkın ve zamanın değişken doğasını keşfetme fırsatı tanıyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu