Televizyon

Mil-Diyanet Sen üyelerinden Kızıl Goncalar dizisine protesto

FOX TV işbirliğiyle yayınlanan yeni dizi “Kızıl Goncalar”, bazı sahneleri nedeniyle toplum arasında tartışmalara yol açtı. Bu durum, Manevi, İlkeli, Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Mil-Diyanet Sen) üyelerinin tepkisine neden oldu ve dizi, bu sendika üyeleri tarafından FOX TV stüdyolarının önünde protesto edildi. Protestocular, eleştirilerini belirten dövizler taşıyarak tepkilerini dile getirdi.

Özcan Deniz ve Özgü Namal gibi deneyimli oyuncuların başrollerini paylaştığı “Kızıl Goncalar” dizisi, bazı tartışmalı sahneleriyle dikkatleri üzerine çekti. RTÜK’ün de incelemeye aldığı dizinin bir bölümündeki kırbaç sahnesi hafızalarda yer etti.

Zeytinburnu ilçesindeki FOX TV stüdyoları önünde toplanan Mil-Diyanet Sen üyeleri, protesto girişiminde bulundu. Grup adına konuşan Mil-Diyanet Sen İstanbul Şube Başkan Vekili Muhammet Faruk Gür, dizide dini değerlerin ve din görevlilerinin küçümsendiğini belirtti. Gür, senaristleri ve kanal yöneticilerini Müslümanları rencide etmekten vazgeçmeye ve özür dilemeye çağırdı. “Biz Müslümanlar, İslami değerlerimizin çirkin sahnelerle anılmasını ve Müslüman toplumun aşağılanmasını kabul edemeyiz ve buna sessiz kalmayacağız.” şeklinde konuştu. Ayrıca Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından “Ahlak Denetim Kurulu” kurulmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu