Teknoloji

Retro Gaming Watch: Kickstarter’da Büyük İlgi Toplayan Retro Oyun Saati

Retro Gaming Watch: Yenilikçi Bir Akıllı Saat ve Oyun Cihazı

Bir Amerikan start-up’ı, benzersiz bir akıllı saat tasarımına sahip taşınabilir bir oyun cihazı piyasaya sürdü. Retro Gaming Watch, adeta bir mini Game Boy SP gibi giyilebilir bir oyun cihazı. Retro Gaming Watch, bileğinize takılıp retro oyunlar oynamak için açılabilir bir yapıya sahip. Retro Gaming Watch’ın geliştiricisi Jason Rogers, cihaz için bir Kickstarter kalabalık fonlama kampanyası aracılığıyla para topluyor.

Retro Gaming Watch’ın Özellikleri

Retro Gaming Watch, bileğe takılabilir ve oyun oynamaya izin veren küçük bir oyun konsolu olarak kullanılabilen bir cihazdır. Retro Gaming Watch’ın saat ekranı, mini bir oyun konsolunu ortaya çıkarmak üzere açılabilir. Ayrıca, klasik oyunların emülasyonu için donanım ve yazılım özelliklerine sahiptir. Kickstarter kampanyası için erken kuş ödülleri 159 dolardan başlıyor, en yüksek destekçiler cihazlarını 2024 Kasım’ında alacaklar.

Tasarım ve Kullanım

Retro oyun saati, bileğinizdeyken oyun oynamak için tasarlanmamıştır. Bunun yerine, bileğinizden çıkarıldığında oynanır ve saat olarak kullanılmak üzere bir bileklik üzerine yerleştirilir. Temel saat işlevleri için küçük bir ekranın yanı sıra 60Hz yenileme hızına sahip 1.54 inç 320 x 320 piksel iç LCD bulunmaktadır. 1.54 inçlik LCD, oyun amaçlıdır. Retro Gaming Watch’ta dört aksiyon düğmesinin yanı sıra bir D-Pad, bir manyetometre, bir ivmeölçer ve tek bir hoparlör bulunmaktadır.

Güçlü Donanım ve FPGA İşlemcisi

Retro Gaming Watch, 160MHz uygulama işlemcili bir Renesas/Dialog DA14706 çip ile donatılmıştır ve sensörler ve Bluetooth için iki ARM Cortex-MD işlemciye sahiptir. Oyun konsolu ayrıca, 2D GPU, 1.5MB dahili bellek ve 8MB harici QSPI RAM özelliklerine sahiptir. Cihaz, özel video oyun donanımı oluşturmak ve popüler 8 ve 16 bit oyun konsollarını emüle etmek için özel çekirdeklerle donatılmış bir Efinix T20 FPGA ile de donatılmıştır. Bu nedenle, Retro Gaming Watch, FPGA’sının işlemci görevlerinin çoğunu üstlenmesiyle emüle edilen klasik oyunları oynamak için oldukça uygundur.

Pil Ömrü ve Kickstarter Kampanyası

Geliştirici, Retro Gaming Watch’ın akıllı saat olarak kullanıldığında iki güne kadar pil ömrü sunabileceğini, ancak 2D oyunlar için 2-4 saatlik oyun süresi sağlayabileceğini iddia ediyor. Kickstarter kampanyası, Retro Gaming Watch’ın daha sonraki yol haritasını belirleyecek. Kickstarter’dan yeterli fon toplanırsa, Retro Gaming Watch muhtemelen işlenmiş çelik bir gövdeye sahip olacak. Aksi takdirde, 500’den fazla taahhüt, konsol için enjeksiyon kalıplı plastik bir gövdeye dönüşecek. Beta test seçenekleri, 350 dolarlık bir taahhüt ve 2024 Mart’ında saat teslimatı için de açıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu