Teknoloji

Samsung Galaxy XCover 7 sertifikalı oldu

Samsung’un yakında yeni bir dayanıklı akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlandığı artık bir sır değil. Resmi bir duyuru olmasa da, Galaxy XCover 7, Malezya’daki bir sertifikasyon kurumunda görüldü. İşte bu cihazla ilgili tüm detaylar.

Samsung’un yeni Galaxy XCover 7 modeli, SIRIM sertifikasyon platformunda keşfedildi. Sağlam yapısıyla dikkat çeken bu akıllı telefon, veritabanında SM-G556B model numarasıyla listelendi. Kısa süre önce Galaxy XCover 7, Bluetooth SIG, NBTC ve GCF sertifikasyon platformlarını da ziyaret etti. Cihazın, Hindistan’da da yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor; zira Hindistan’ın BIS otoritesinde de görüldü.

Samsung Galaxy XCover 7 sertifikalandı

Daha önceki bir raporumuzda cihazın sızdırılmış görüntülerini incelemiştik. Bu görüntüler, cihazın dayanıklı tasarımını ve arkasında tek bir kamera ile çift tonlu LED flaş modülünü ortaya çıkarmıştı. Şu ana kadar bildiklerimize göre, Galaxy XCover 7 aslında düşme direnci ve darbe emilimi için MIL-STD-810H standartlarına sahip, markalanmış bir Galaxy A55. Cihazın su ve toz direnci için IP68 derecelendirmesine sahip olması bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse, Galaxy A55 5G modeli, 6GB RAM ile eşleştirilmiş MediaTek Dimensity 6100+ yonga setine sahip.

Cihazın kutudan Android 14 işletim sistemine dayalı One UI özel arayüzüyle çalışması muhtemel. Bluetooth SIG sertifikasyonu ayrıca Bluetooth 5.3 desteğini de onayladı. Samsung, Galaxy XCover 7 için 2024’ün ilk çeyreğinde bir lansman hedefliyor olabilir. Ne yazık ki, fiyatlandırma ve kullanılabilirlik gibi önemli detaylar hala belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu