Teknoloji

Samsung, Windows işletim sistemi için yeni telefon uygulamasını tanıttı

Samsung, Galaxy Book 4 serisi dizüstü bilgisayarlarının piyasaya sürülmesinin ardından, Windows PC’ler için yeni bir Telefon uygulamasını duyurdu. Bu adımın, Samsung’un iPhone ve Mac arasındaki sorunsuz entegrasyona benzer bir deneyim sunmayı hedeflediği görülüyor.

Samsung’un Telefon uygulaması, artık sadece cihazları yansıtmaktan daha fazlasını yaparak, Windows PC’ler üzerinden Galaxy akıllı telefonların sorunsuz bir şekilde yönetilmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar artık cihazlar arasında geçiş yapmadan Samsung Telefon uygulaması sayesinde kolaylıkla arama yapabilir, mesajları kontrol edebilir, bildirimleri alabilir ve dosya aktarımı yapabilirler.

Bu uygulama, masaüstünden doğrudan telefon galerisine, kişilere ve Samsung Notlar’a erişim imkanı sunuyor. Böylece cihazlar arası sorunsuz çoklu görev ve işbirliği mümkün hale geliyor. Ayrıca, Samsung DeX modu telefona monitör bağlandığında PC benzeri bir deneyim yaşatıyor.

Ancak şu an itibarıyla uygulamanın yalnızca Samsung dizüstü bilgisayarlarıyla, özellikle de Güney Kore’de piyasaya sürülen Galaxy Book 4 serisi ile sınırlı olduğu görülüyor. Yeni özellik, Samsung akıllı telefon kullanıcıları için yeni dizüstü bilgisayarları daha çekici hale getirebilir ve Apple’ın sunduğu ekosistem özelliklerine benzer bir deneyim sunuyor.

Uygulamanın en ilgi çekici özelliklerinden biri arama yapma yeteneği. Uygulama açıklamasında belirtildiği üzere, “Önemli bir aramayı asla kaçırmayın. PC’nizde Galaxy telefonunuzun telefon numarası ve mobil planını kullanarak arama yapın ve çağrıları alın.” Bu özellikle ilgili olarak, yeni Galaxy Book dizüstü bilgisayarlarında eSIM desteği olmadığı için, kullanıcıların aynı numara ve mobil planı bilgisayarlarında nasıl kullanacakları belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu